Bu görseldeki doğru mu?

doğru ise eksik bir foto mu acaba?
çünkü kırmızı ile çizili taraftan çıkan birisinin diğer merdivenlere düşmesi işten bile değil.

benim göremediğim bir yer mi var? önceden oralar kapalı falandı da şimdi mi böyle oldu?
Yuvarlak bir alana çıkıyor evet illa o taraftan geçmesine gerek yok da garip geldi. Kmler kimler sabah ezanı için çıkmaya çalışıp sakat kalmıştır bu haliyle.

muhtemelen çizdiğin okun ucunda bizim göremediğimiz bir kapı vardır.

  • teritori  (28.07.16 16:04:35)
e kapı olduğunu düşünelim nereye açılacak ki?
yan tarafları da kapalı?

  • basond  (28.07.16 16:10:54)
Mimar Sinan fantezi olsun diye tasarlamış bence bu minareyi. Birincisi üç kişi neden aynı anda çıksın minareye, ikincisi etek altı mı bakacaklar aynı anda ne olacak yani. tamamen fantezi ürünü. sakat iş dediğin gibi ama mantıklı en üst basamaktan bir adımla çıkıyor sağından.

  • çakıstes  (28.07.16 16:14:06)
O gerçek, merdivenler minarenin şerefesine kadar gelip oradan kapılarla aynı şerefeye çıkıyorlar. Bu resimdekiler yıkık hali. Şerefenin olduğu kata gelince merdiven bir duvarla bitiyordur. Ve duvarın hemen yanında bir kapı vardır. Duvarın arkasında da öbür merdivenin bitimi ve 2. Kapı aynı şekilde duvar ve duvarın arkasında 3. Merdiven ve kapı şeklinde.

  • orhan tv  (28.07.16 16:42:03)
merak ettim, nette şöyle bir şey buldum.

”Caminin dört minaresini, kubbenin dört tarafına oturttum. Her birine üçer şerefe yaptım. İki minaresinin üçer merdiveni vardır, çıkanlar birbirini görmezler. İlk merdiven birinci şerefeye, ikinci merdiven ilk iki şerefeye, sonuncu merdivense her üç şerefeye çıkar."
  • bacardicola  (28.07.16 16:55:24)
@bacardicola harika bir mimari zeka ama mesela ben üçüncü şerefedeyken ikinci şerefeye inmek istediğimde komple en aşağı inip sonra ikinci şerefeye çıkmam gerekiyor :(

  • paçalı don  (28.07.16 16:58:17)
iyimiş fakat neden böyle yaptığını da yazaydı keşke.

@paçalı don allah başka dert vermesin kardeşim.
  • mungojerry  (28.07.16 20:10:20)
gercek olabilir de cok bir numarasi yok. vidalardaki lead mantigi iste yani turkcesini bilmiyorum da. tekli de olur ikili de olur. yapilir yani.

  • groove  (28.07.16 20:32:43)