Kitaplarinizi napiyorsunuz?

Kutuphane olusturma hayaliyle taa ortaokulda lisede okudugum romanlari bile sakliyordum ama gözüme cok gelmeye basladi. Koyacak yer bulamiyorum. Ayni kitabi bir daha okuma huyum da yok. Cok sevdigim kitaplar harici kalanlari bi okula bagislasam mi diye dusunuyorum. Bi yandan da kutuphane oluşturmak cok guzel bi his, ilerde coluguma cocuguma kalir falan.

Siz ne yapıyorsunuz? Her kitabi sakliyor musunuz yoksa okuduktan sonra elden cikariyor musunuz?

kitaplarımı saklarım. büyük sayılabilecek bir kitaplığım var. 1000'e yakın diyebilirim. ama birçok kitabı da atmak zorunda kaldım. üniversiteden memlekete dönerken koli koli kitap taşıyordum. bazen elemek zorunda kaldıklarım oldu tabii. hoşuma gitmeyen kitabı kütüphaneme sokmam. hediye bile olsa :) takıntılıyımdır. ama gel gör ki şu an kütüphaneme binlerce kilometre uzakta ikamet etmekteyim. yine kitaplarımı özledim yahu :(

  • burya  (23.07.16 23:12:41)
Aralarında para destelerimi saklıyorum.

  • sevgili sen masada değil yatakta güzelsin  (23.07.16 23:15:29)
annem sağolsun çoğu kitabı daha bana okuyup okumadığımı bile sormadan eşe dosta dağıtıyor. hayır ben anlamıyorum yani kime veriyor, kim istiyor bu kadar kitabı? bizim sülalede/çevrede kitap okuyan insan sayısı azdır. karamazov kardeşler'i enişteme vermiş mesela, ben daha okuyordum onu. ya küçümsemek için demiyorum, özellikle çalışma azmine ve iş ahlakına çok saygı duyduğum iyi niyetli bir insandır, onun ötesinde cebime para koyup beni polonya'ya gönderecek kadar da şahane bir adamdır ama eniştem tam olarak "doblo'yu sattın mı enişte" sorusundaki eniştedir yani, üniforması aha şudur: img-s2.onedio.com

bu yüzden hayatımın hiçbir döneminde kitap saklama gibi bir derdim olmadı, en "olmaz" dediğim adamlar gelip bana sormadan annemden kitabı istedi ve alıp gitti. sanırım annem de "al al okumasın pezevenk" deyip eline geçeni veriyo zaten. ben böyle bi şey görmedim. yine sinirlendim bak gelsin de kavga edeyim
  • der meister  (23.07.16 23:16:48)
elimde sevdiğim az kitap var toplasan 50 var yok. kindle aldığımdan beri de saklamıyorum doğal olarak. ileride göçebe yaşama hayalim var minimalizme de sardım bu nedenle özel olmadıkça kitap tutmuyor, kindledan okuyup geçiyorum.

  • tuborg yesili  (23.07.16 23:21:06)
ilköğretim dönemi kitaplarımın hepsini, lise kitaplarımın çoğunu okullara, kuzenlere falan dağıttım. Evde 1000'den fazla kitap var sanırım şimdi, bir kısmını kolileyip kaldırdım çünkü sürekli yeni kitaplara yer açmaya çalışıyorum.
Bu kitapları artık ne satarım ne dağıtırım, koleksiyona döktüm işi.

  • kobuzchu kiz  (23.07.16 23:22:16)
Ben hepsini kutuphaneye bagisladim zamaninda. Simdi tekrar biriktiriyorum. Yine bagislarim 3-5 yil sonra. Dunya klasikleriniz falan varsa odunc alabilirim . ayni sekilde iade ederim...

  • ykyt  (23.07.16 23:24:47)
ben de şuan kendi kütüphanemi oluşturmaya çalışıyorum,tam da senin gibi düşünerek. validenin örtmen olup kitap biriktirmesinden alışkanım,bir de ben yapayım. fazla gelirse veya istemediğim kitaplar olursa bağışlarım.

  • MtKrt  (23.07.16 23:31:57)
saklıyorum, şimdi ev ancak küçük bi kitaplık alacak boyutta olduğu için bi yerden sonra memlekete götürüyorum, belli başlı şeyler kendi kitaplığımda ama bi gün biraz daha büyük bi ev olunca kütüphaneyi yapcam. ayrıca bence de çocuğa kalması çok güzel, bana babamdan kaldı bi kütüphane mesela çok kıymet veriyorum, ama bizler belki de kitap okuyan son nesil olcaz onu da düşün ve elinden çıkarmak istersen de bağışla, annem bazen "her yer kitap bunaldım" deyip kendi kitaplarını kütüphanelere ya da okullara bağışlıyor, o da okuduğum şeyi tutmak istemiyorum, bunun sonu yok kafasında, farklı bi düşünce ama mantıksız da değil.

  • pamuk helvalar cebe  (23.07.16 23:35:41)
Acımam atarım. Dışarıda bitirdiysem bir yerde bırakırım. Evde eşya biriktikçe ruhum daralıyor.

  • jazzabel  (23.07.16 23:53:56)
Bayram dönüşü karayoluyla olunca hepsini yanimda getirdim. Isyerimin karşısındaki liseye bagislayacagim.

  • fallopian  (24.07.16 00:01:05)
Meslek gereği sürekli kitap alıyorum ve hem üniversitede hem de evdeki kitaplıklarımda saklıyorum. Kitap sayım sürekli artıyor dolayısıyla kitaplık sayım da. Ölmeye yakın bir kütüphaneye ya da üniversiteme bağışlarım herhalde. Bu mesleği yapmasam da yine saklardım ama çünkü evinde kütüphane olan çocuklar okurlar, araştırırlar buna inanırım. Bir dünya da çocuk kitabı var elimde.

  • duyond  (24.07.16 00:21:35 ~ 00:23:41)
Kütüphanem var yıllardır oluşturmakta olduğum. Çocuk yaparsam çocuklarıma kalır yoksa çok yaşlandığımda İsam'a falan bağışlarım herhalde

  • mutlusismankedi2015  (24.07.16 00:53:46)