[]

Airbag yumruklamak

Selam sayın Demirbükey'ler

Kasis,çukur bile olmayan düz bir yolda giderken(Sıhhıye,Ankara) bir anlık sinirle direksiyona yumruk attım.Arabanın içi toz duman oldu. Airbag açıldı.Katlayıp direksiyonun içine geri soktum,yol üzerinde tamirci bir arkadaşım vardı ona götürdüm.

Kaputu açtı,darbe sensörü boşta sallanıyor,tampona bağlı olması gerekirdi dedi.

Yumrukla açılan airbag hiç duymamıştım.Benim hayvanlığım mıdır üretim hatası mıdır bilemiyorum.

Araba 98 model corolla. Toyota servisine falan götürsem sorsam mı? Yapılabilecek bir şey var mıdır? Kullanıcıdan kaynaklanan bişeyse tamiri kaça patlar?

 
bir tamirci var.

alelade bir tamirci de değil,

arkadaşın.

ona gidiyorsun

ve bunları

bize soruyorsun.

sdlkfslkd.

cevap: servise götürüp sor. yapalabilecek çok şey vardır. tamiri epey tutar.
  • ack3000  (21.07.16 19:13:04) 
Sanayide airbagciye gideceksin,tamirini yapip ust kaplamasini degisterecek.servisede bir sor ama toypta servisi 2-3 bin ister,belki daha fazla.eyirbekci 500 -1000 arasi biseye halleder.

98 model arabada hersey kullanicidan kaynaklidir.
  • duptıs  (21.07.16 19:17:00) 
ack3000 arkadaşım da hiç böyle bir durumla karşılaşmamış. Kaza yapmadan açılan bir airbag yani


  • Ayrıntı insanı  (21.07.16 19:20:16) 
direksiyonun titreşimi tampona bağlı boştaki sensör tarafından ölçülemez ki. başka bir yerde sorunlu başka sensörler de olabilir.


  • sttc  (21.07.16 19:43:20) 
Biri sana airbag'i tık kapağı tak arabayı sat derse, o iti dinleme.

Airbag açılma mekanizmasını tetiklemişsin, o da açılmış. En kolayı çıkma bir direksiyon bul komple değiştir gitsin.

Airbagciler var onlar tamir de edebilir.
  • babilbaligi  (21.07.16 21:17:09) 
Boşta sallanan darbe sensörü yüzünden açılmıştır, yumruk attınız diye değil.


  • grgn  (22.07.16 00:00:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.