[]

Facebook sorusu

Aradım lakin bulamadım. Yıllar sonra facebook hesabı açtım. Çapkınlık yaptığım arkadaşlarımın bebelerinin resimlerini timeline'dan izliyorum hayat ne tuhaf. Şöyle bir sorun var ki halamın bile facebook hesabı var. Rastgele bir yorumda "yarraaam" yazarsam bunu halam da görebilir, eklediğim bir caps altına "halası kurban" yazabilir. Ya da biriyle arkadaş olduğumu görebilir. Grup ya da kişi bazında neleri görüp neleri göremeyeceklerini ayarlayabiliyor muyuz? Siz bu sorunu nasıl çözdünüz?
Not: Halanı ekleme demeyin, arkadaşlık isteği gönderip 1 gün sonra beni niye eklemiyosun diye telefon etti. Bunun gibi bolca kişi var. 
Halani ekledikten sonra kisitlilar listesine al, ekle butonu kaybolup liste butonu geliyor. Sonra paylasim yaptigin panelin hemen altinda paylasacagin kisileri secebilirsin. Arkadaslar yaparsan Kisitlilar listesi goremez.


  • evrim halkasi  (17.07.16 22:24:41) 
onu ayarlayabiliyorsun ya restricted'a alsan sadece herkese açık paylaştıklarını görebiliyor diye biliyorum ama yorum görme kısmından emin değilim


  • nymphe  (17.07.16 22:26:25) 
hocam ben de ailemle aynı olayı yaşadım. akrabalarım ekledi. ben de kibarca özelim olduğunu ve bunları paylaşmak istemediğimi, anlayışlı olmalarını rica ettim. sağolsunlar (belki tribe girmişlerdir) anlayışla karşıladılar. ekli değiller.


  • darksdantes  (17.07.16 22:30:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.