[]

Apandisit ağrısı nasıldır

Sızlama olarak apandisit bölgesinde bir ağrı var sabahtan beri. Gülerken de zorlanıyorum epey. İlk başta su içmiyorum diye bobreklerim sinyal veriyor sandım ama bu ağrı böbrek ağrısı gibi değil sağ tarafta kasıkta yalnızca. Ateşim falan yok şu an için ama sızlama sabahkinden şiddetli. Bekliyorum birkaç saat daha gecmezse doktora gidicem ama meraklandim işte. Bu ağrıyı çekmiş olanlar başlangıçta sızlama şeklinde miydi ağrınız yoksa benimki başka bir şey mi?
 
sağ dizini karnına çekebiliyor musun, çekemiyor musun? dokununca karnın acıyor mu acımıyor mu? yatınca rahatlıyor musun? bu sorulara cevabın olumluysa birkaç saat daha bekleme, git.


  • evde liyakat kalmamis  (14.07.16 12:26:41) 
ilk deneme olarak düz durup parmak uçlarına kaldırıp çat diye kendini topuklarına bırakınca ağrının şiddetlenip şiddetlenmediğine bakıyorlar, sonra diz karna çekme vesaire var.


  • freya  (14.07.16 12:33:54) 
Once gobek ustu cevresinde yaygin yeri tam olarak gosterilemeyen agri oluyor ilerleyen saatlerde sag alt kadranda lokalize agriya donusuyor. Yalniz kasik appendix bolgesi degil. Oralarda fitik olabilir belki. Google'a mcburney point yazin yerine bakin eger tarif ettifim gibi durum olursa mutlaka gidin acile


  • badamli  (14.07.16 12:37:14) 
ayak parmaklarının ucunda havaya yükselebildiğin kadar yüksel ve topuklarının üstüne olanca şiddetinle kendini bırak eğer karın bölgende böyle bir cisim sanki sallanıp ağrı veriyormuş gibi hissedersen yüksek ihtimalle apandisttir.


  • skyonlife  (14.07.16 12:49:15) 
Badamli +1
McBurney'e basınca çok ağrıyor, çekince daha bir çok ağrıyor. Basılı tutunca karnın orta üst kısmında ağrı oluyor. Hatta sağa basıyorsun sol altta da oluyor. Dizini kendine çekiyorsun ağrıyor, bacağını dümdüz geriye itiyorsun yine ağrıyor. İşte öyle bir şey.

  • Lim5  (14.07.16 13:07:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.