Hangi akıllı telefon?

Öncelikle belirteyim ki 6 yıldır iphone 3gs kullanan birisiyim ve iphone takıntım yok. Bu kadar uzun kullanmamın sebebi telefona iyi bakmamdır. Yani 6 yılda telefon bir kez düştü sadece. Lakin malumunuz artık telefon yarım akıllı telefon haline geldi ve bugün de 2. kez düştükten sonra sim kart takılan kısmından plastik bir parça kırıldı ve simi görmüyor. Zaten ne zamandır aklımda olan telefon alma olayına gireceğim. Aradığım kriterler şarjı akşama kadar gitsin, ota boka kasma donma yapmasın ve biraz sağlam olsun.

Bütçem 1000-1500 tl arası, bu fiyat aralığında baktığım telefonlar;

samsung a5 ve a7
lg g4 türevleri
htc one m7 ve m8
iphone 5s

bu telefonlardan hangisi daha iyidir, hangisini tavsiye edersiniz? iPhone al kafan rahat etsin gibi tavsiyelerle gelmeyin, önerdiğiniz telefonu neden önerdiğinizi de söylerseniz sevinirim.

Teşekkürler.

samsungu sil listeden.
htc m7 ve m8'i bilmiyorum.

g4ü 1200 civarına ithalatçı garantisi bulabiliyorsun. şu anda kronik problemlerinden arındırılmış seri piyasada. 6 sene götürür mü bilmiyorum ama 3 sene götürür.

ayfon 3gs 6sene gittiyse bunun da gitmesi muhtemel.
  • fakyoras  (21.06.16 17:45:07)
HTC'yi sil. Uzaktan yakından geçme yanından. iPhone'u sen biliyorsun zaten. LG G4 güzel. Samsung için ise ram'in en az 3gb olması lazım. 1600-1700 falan S6 alabilirsin. Note 4 biraz demode kaldı ama Note 5 akar. Foto kalitesi falan süper.
Ama diyeyim, HTC'yi sil. Pişman olursun.

  • empty man  (21.06.16 18:06:25)
Hocam derdin moda ise note 5 al veya azıcık daha dur efsane olacak note 7'i al.

Ama not4 kullanıyorum 2 yıldır, aşırı memnunum. Tek sorunu 1 yılın sonunda batarya ölüyor, yeni bir batarya alman gerekiyor.
  • pomknos  (21.06.16 18:10:29)
lg g4 kağıt üzerinde güzel ama herkes bir sürü problem yaşıyordu. faktoryas'ın dediği gibi problemlerinden arındırılmış yeni bi seri falan çıktıysa düşünebilirsin.

ben samsung a5 2016 aldım memnunum bu arada. 3 hafta falan oldu, uzun vadede ne olur göreceğiz. Şarj konusunda benim kullanımımda çok iyi 1.5 gün görebiliyorum. Hızlı şarj güzel gerektiğinde azıcık şarja takıp %20-30 ile evden çıksam yetebiliyor falan. (edit: hız-güncellik önemliyse galaxy s6'ya bakabilirsin ama pil önemliyse a5 kesinlikle. Daha düşük çözünürlüklü ekran, daha düşük işlemci ve daha yüksek kapasiteli batarya olunca s6'ya fark atıyor. Arkadaşımla yan yana bütün gün baktık onunki %60lara düştüğünde benimki %80lerdeydi.)

ios seviyorsan iphone 5s de hala iyi, tabii paran olsa iphone se çok daha iyi. Ama ekran boyutu farklı. Mesela bence 5" civarı gayet iyi, o yüzden a5'i tercih ettim(5.2")

htc'ler iyi deniyor ama o eski seriler hala iyi mi bi bakarsın forumlara.
  • rodriguez2  (21.06.16 18:10:51 ~ 18:12:45)
Abi adam 1500 tl bütçe diyor note7 önerisi geliyor. Telefon çıkacak minimum 2750'den, neyse.

Benim tavsiyem Apple bu kadar uzun süre kullandın şimdi başka bir android sisteme geçip 2 sene sonra stabil kalmadığını görünce üzüleceksin, keşkeler havada uçuşacak.

Öncelikli sırayla:
1)Iphone SE (Yurtdışı) 1500e hal olur.
2)Iphone SE Yurtiçi 2000(bu seni biraz geçiyor ama ben aldım çok memnunum)
3)Iphone 5s (1300 civarında bu aralar)
  • gozu acik sevisen yahudi  (21.06.16 18:31:10)
hocam
ilacınız samsung s5

1-yazılım olarak cok iyi herhangi bir sıkılma yok
2- suya toza dayanıklı
3- batarya 1,5 gun gidiyor ( ultra modda 3-4 gün gidiyor ) :)
+ yanına yedek batarya aparatı alırsan bittigi yerde %100 den devam edersin ve telefonu şarja takmazsın ömür boyu

şiddetle tavsiye
kötü yorum bile okuyamazsiniz.
  • kingcyrax  (22.06.16 02:26:13)