Mezuniyet sonrası neler yapmak lazım

Sizce? 6 ay kadar bir boş süre var.

1) Dil kursu ve mesleki kurslar
2) Askerlik
3) Girişim fikriyle uğraşma
4) Yurtiçi gezi
5) İlgisiz bir işte çalışma
6) Boş

Opsiyonlarım bunlar

Yaş:23
not: sizin tavsiye edeceğiniz şeylere de açığım :)

askerlik

  • freetakilir  (20.06.16 12:19:24)
askerlik

  • basond  (20.06.16 12:21:14)
Gezi

  • razvan rat  (20.06.16 12:23:45)
askerlik

  • rastinon  (20.06.16 12:24:03)
Askere gidip ne yapacaksın bu alemin tek keki sen misin, biraz paran varsa gez dolaş askere her zaman gidersin de bu yaşlara bir kere geliyorsun sadece.

  • angelus  (20.06.16 12:26:01)
İlk işiniz askerlik işlemlerini başlatmak olmalı. Askere gidiş tarihine kadar da eğer süre yetiyorsa bence mesleki kurslar veya dil kursu olabilir.

Askerden geldikten sonra da 1-2 ay dinlenme ve gezi, ondan sonra hayat mücadelesine hoşgeldiniz.
  • Abdurrahman  (20.06.16 12:27:28)
eğer askerliği bedelli vb bir şekilde yapmayı düşünmüyorsan tabi ki de askerlik

  • eindaclub  (20.06.16 12:29:28)
gez biraz
sonra hemen para kazanabileceğin bir işe gir.

boş durma üret yani. daha sonra "gerçekten" yapmak istediklerine daha çok zaman ve fırsat yaratabilirsin.
  • jimjim  (20.06.16 12:58:41)
Gez. Daha sonra yüksek lisans başvurularına bak. Askere gitmek çok saçma değil mi? bedelli yaparsın.

  • belkider  (20.06.16 13:21:00)
Hemen hemen aynı durumda bulunmuş biri olarak yorum yapacağım. Ben askerliği kesinlikle yapmama taraftarıyım. Bunun için tecil süresini sonuna kadar kullanıp yüksek lisansa başlamayı da düşünüyorum.

Ben bu boşluk zamanlarımı mesleğin gerektirdiği belgeleri almakla ve yurtiçi gezileri yapmakla kullanıyorum. Geriye kalan boş zamanlarım film, dizi, kitap, müzik, tiyatro, konser vs. gibi zevklere kalıyor. Şartlar düzeldiğinde elbette mesleğimi yapmayı düşüneceğim. O zamana kadar biraz keyif yapmakta bir sakınca yok.
  • desdenova34  (20.06.16 13:52:53)
Askerlik. İşe girip, düzenini kurduktan sonra her şeyi durdurup minimum 5 buçuk ay ara vermek berbat bir şey. O yüzden seni bağlayan bir şey yokken aradan çıkarmanı tavsiye ederim.

  • mimarbasi  (20.06.16 13:58:44)
Bütçeni ayarlayabilirsen Interrail yap, ayarlayamazsan yurt içinde gez. Ama mutlaka gez. Öyle koştur koştur faydalı şeyler yapacağım diye kasma kendini, yaşın daha çok genç.

Ardından yüksek lisans kovala derim. Askerliği boşver.
  • köstebek kurabiye  (20.06.16 14:00:54)
Askerlik.

Sonrasında iş ararken ayağına dolanır yoksa.
  • chitosan  (20.06.16 18:11:55)
6 ay sonrasında ne geleceği, ondan sonra ne yapacağına göre sen tercih etmelisin.

cevap da vermek gerekirse, zorunlu olan askerlik gibi en iyi seçenek. yine de yüksek sonra akademik kariyer ya da yurt dışına yerleşip orada yaşayıp-çalışma imkanına göre değişir

başarılar
  • abyuksuet  (20.06.16 18:14:22)