[]

Basmanedeki suriyeliler

Sanırım izmirdeki mülteci nüfusunun en fazla oldugu bölge Basmane. Oraya cok uzun zamandır gitmiyorum ama gelecek hafta gidip mahalledeki çocuklara ne bileyim dondurma dagitsam minik oyuncaklar falan alıp gitsem bi sıkıntı çıkar mı. Ya da mesela oradaki insanlarla ilgilenen herhangi bir dernek biliyor musunuz? Dün fatma adında minik bir kız çocuğu ile tanıştım mendil satıyordu. Okula falan gitmiyor tabii. Üstü başı perişan. Çok kötü hissettim kendimi. Elimden geldiği kadar yardım etmek istiyorum ama bu işe gönüllü pek kimse yok çevremde. Ne yapsam? Özellikle yakın zamanda orada bulunan ya da bu işlerle ilgilinen insanlar yanıtlarsa sevinirim.
 
www.haber61.net

alkislarlayasiyorum.com

www.aktifhaber.com


ufak bi google aramasıyla bunun gibi onlarca habere rastlarsın. Senin karşılaştığın da böyle demiyorum ama kime yardım edeceğini iyi seç derim.
  • komsu komsunun nickine muhtactir  (16.06.16 13:17:06) 
Savaşın bitmesini sağlarsan asıl iyilik etmiş olursun. Ülkelerine dönmeleri gerek.


  • bigbadabum  (16.06.16 14:14:24) 
kapılar dayanışma evi var, Yalçın abi ile görüşmek istersen ulaşmanı sağlayabilirim. ciddi erzak ihtiyacı var orda.

mülteci çocuklara destek girişimi var, onlarlada irtibat kurabilirsin, istersen yardımcı olurum yine. foçadan torbalının arazilerinde kalan mültecilere kadar geniş bir alanda özellikle çocuk eksenli gönüllü çalışmalar yürütüyorlar.

halkların köprüsü, izmir müzisyenler derneği gibi oluşumlar çocuklar için etkinlik falan düzenliyorlar yine bu kapılar dayanışma evinde. ordan bilgi alabilirsin.

konak kent konseyi mülteci meclisi kadın ve çocuklar için ayrı çalışma grupları kurdu, onlara destek olabilirsin gönüllü olarak.

derviş baba izmirde diret mültecilere olmasa bile o bölge ve çevresindekiler için yardım çalışmaları yürütüyor.
  • Phoebe  (16.06.16 15:06:17 ~ 15:12:36) 
Geri kabul anlaşmasından sonra Basmanedeki Suriyeli nüfusu azaldı. Oraya gidersen kapanan Suriyelilerin dükkanlarını da görürsün. Kalan ailelerde Basmanenin arka mahallelerinde, Agora taraflarındalar. Ben de görüyorum çocukları mendil satarken Gürçeşme, Şirinyer, Kordon'da. Ama elden pek bir şey gelmiyor ailelerin tutumu göz önünde bulundurunca.


  • yineiyisinoxford  (16.06.16 15:08:51) 
Halkların köprüsü derneği ya da mülteci der ile irtibat kurabilirsiniz.


  • eylul  (16.06.16 16:25:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.