Duyuru eskisi kadar aktif değil farkında mısınız?

Eskiden girenlerin çogu girmiyor. Ve saatlerce aynı başlıklar duruyor. Daha önceden 15 dakika önce açılan başlık ikinci sayfaya geçerdi. Sıkıntı atmak için burada takılırdık burası dahada sıkmaya başladı sanki.

evet benim de dikkatimi çekti, sebebi ne acaba merak ediyorum. duyuruda mi yoksa kullanıcıdan mi kaynaklanıyor :/

  • scars dont fade  (14.06.16 03:27:07)
yeni sözlük formatından dolayı hep... 3-4 ay girmediydim ben de ne sözlüğe ne de diğer fasilitelere

  • benim adim kerim hepinizi severim  (14.06.16 03:31:19)
Biraz bekleyelim bakalım belki eski günlerine döner.

  • six packsiz  (14.06.16 03:44:03)
Bence bazılarının ota boka kızma, laf atma, laf sokma, ironi, değdirme, hiciv, dalga geçme, hakaret etme vs. gibi eylemlerle bi halt ettiğini zannetmesi sonucu oluyor. Tabii ki bu bir kısmı.

Adam soru sormuş altına mal mısın yazıyor. Senden bi halt olmaz yazıyor.
Kadıb normalden biraz farklı soru sorunca kezban, feminist vs yazıyorlar. Bazılarının ne namusu kalıyor ne rusluğu!..

E hal böyle okunca ne yazacam ya milletle mi uğraşayım diyebilirler.. belki.
  • cahs  (14.06.16 03:57:08)
Cahs +1

Bircok duyuruya cevap vermek istemiyorim. Biri gelip altina laf atacak vs diye. O kadar ofke dolu ki insanlar burada bile kusmak icin ufacik neden ariyor. Tamamen bundan diye dusunmuyorum ama bu olaylarin etkisi cok fazla.
  • isott  (14.06.16 04:04:36)
Cahs, aazina sağlık. Dertleşme duyurularının, gönül işlerinin altında mastürbasyon yapanlar var. Adam canım sıkkın, acıyarak cvp yazın diyo, keşke ölsen tarzı yorumlar geliyo. Bu da ifade özgürlüğü oluyo.. Bana fazla artık.

  • manuel mandalina  (14.06.16 04:10:57 ~ 04:11:40)
Çok fazla troll başlık var, bunlara laf sokulması gayet normal. Ama çok fazla da hakaret var bunlar anormal.

  • hasmetizm 2046  (14.06.16 07:10:48)
yemişim hicvini, "bugün kaç gram sıçtınız" diye duyuru açıyorsan sadece hicivli cevap aldığına sevin. böyle sorularla aktif olacağına hiç olmasın daha iyi, amacından sapmasındansa sakin ama işe yarar formatta devam etmesini tercih ederim.

  • baba jo  (14.06.16 07:48:01)
Verilen cevapların kalitesizliğinin ben de farkındayım. Bence de bunun etkisi olabilir. Bilmeyen birisine hakaret etmek için yarışıyor millet.

  • six packsiz  (14.06.16 07:51:27)
Var olan üyelerin giderek kemiklesmesi, duyuru selebritisi tavirlari.

Önerk vereyim, isim vermiyorum, gecen biri tasinmak icin arac gerektigini yazmis. Altina da esprili bir sekilde yer, mekan vermediginden yolculuk elaziga mi tarzi bir cevap yazmis. Altina adam cemkirmis, sükomik mi kardesim, nerede oldugum relevant bile degil, son üc duyuruma baksan anlardin vs demis. Sonra tamamen alakasiz ucuncu biri gelmis, demis ki ya yapma kardesim, sen yazmamissin, adam her gecmis duyurunu arastirio yer mi bakacak, yazsaydin keske demis. Duyuru sahibi de kabahatliyi savunmayin diye gene cemkirmis.

Lan, ben burda parayla is yapmiyorum, yardim etme derdindeyim. Cevap atiyorum ya da bilmiyorum. Sen simdi böyle altinda calisip da isini yapmayan adam muamelesi cekersen, bende cevap verme sevki kalir mi? Düzenli beni taniyor musunuz duyurulari. Inside muhabbetler mesela duyuru chatte. Sonra da düzenli duyuru chate adam cekilmeye calisiliyor.

Neyse, cok saptim, özetle sorulara cevap almak icin soru sormayi da bilmek lazim. Nitelikli sorular nitelikli cevaplari ceker. Bugün hava soguk mu ay üsür müyüm, cikar kafani kumdan, bak disari. google terk üyeler. Bir soru soruyor, uzun uzun yanit atmissin. Diyor ki dediklerini adim adim resimli gösterir misin....

Oldu, zaten adamin derdini cözmeye bir saat yatirmissin resmen, kalani da googlela. Djgeri de iste, cevap vermek zorundaymis herkes gibi, kaf daginin tepesinden konusuyor dallama.
Neyse, sakinim.

Duyuruyu bitiren duyurunun ne yapisi, ne baska bir sey olacak. Kullanici kesimindeki net degisim olacak. duyurunun ne oldugunu, nasil calistigini, kendi etigini olusturmadimiz sürece duyurunun gidisati iyi degil.
  • wiillii  (14.06.16 08:55:04)
yeni üye alımı kapalı olduğu sürece aktif üye sayısı sürekli azalır. açılan duyuruların kalitesinde çok değişiklik yok.

  • yons  (14.06.16 09:33:11)
Katılıyorum. Üye sayısının azalması artık birbirini tanıyan insanların birbirine cevap vermesi durumuna dönüştü. Sorular da artık okuyup bilinçlenebileceğimiz şekilde değil ve kimi zaman hayli teknik meselelere dönüşüyor. Bu yüzden cevaplar da olduğunca azalıyor. Compümaster'in da bu konuda herhangi birşey yapacağı görünmüyor.

  • rakicandir  (14.06.16 09:40:22)
"sub-etha" tuşu kalktıktan sonra istatistiklere bakmıştım, giriş sayısında ciddi düşüş vardı.

  • kimlanbu  (14.06.16 10:10:10)
cahs+1

Bir de kaliteli kullanıcıların birçoğu bu
güzel havaların tadını çıkarıyor. okulu bitti geziyor tozuyor. tatile çıktı deniz kumun güneşin tadını çıkarıyor. birçoğu da ergen ve işsiz. Bütün gün boyunca pc başında oturup duyuru gibi bir yerde takılan insandan ne üretmesini beklersin ki. O yüzden düşüşlerle birlikte bunda da değişim oldugunu düşünüyorum. Mobilden bildiriyorum
  • mza  (14.06.16 10:14:17)
wiillii +1

nitelikli duyurucular bir bir kaçtı, bunların sebebini de malum moderatöre bağlıyorum (compu'nun en sonunda yolladığı şahıs). adam kafasına göre duyuruları silip verimli kullanıcıları uçurarak duyuruyu bok etti. ben bile günde onlarca kez siteye giriş yaptığım halde artık duyuru açasım gelmiyor, çünkü biliyorum ki cevap verecek adamlar burada değil.
  • tolga asp  (14.06.16 10:27:18)
yukarıdakilerin hepsine +1
ayrıca insanlar çok üşengeç oldu. googleda aramak ya da burda daha önce sorulmuş mu diye araştırmadan, aynı sorular tekrar tekrar soruluyor. aynı cevapları vermekten bıktık artık. üşeniyorum valla cevap yazmaya. eskiden cevabı bilmesem bile kendim arama yapardım googleda, bişeyler bulmaya çalışırdım.

haftada 1-2 kere girip sadece ilk sayfaya şöyle bi bakıp çıkıyorum. tabi bunda benim bunalım dönemimde olmamın da etkisi var.
  • halanne  (14.06.16 10:51:38)
burayı da kuruttum mk

  • gokhan atestepe  (14.06.16 11:54:21)
yukarıdakilere ek olarak, bugün duyuru ekşinin kolu olarak var. yarın inci duyuru olur orası aktif olur. demek istediğim bizden ya da bi dönemden geçebilir ama amacın sürekli olması lazım. gelecek okurlara da bi şeyler aktarmamız lazım. özellikle ergen yeğenlerim için çok üzülüyorum. 10 senelik internet kullanıcısıyım belki de daha fazla. hiç bu kadar yozlaşma görmedim. düzgün yazışmaktan bi haber iletişim şekilleri ve bilgi paylaşım türleri çok farklı. kendi jargonları var. yani merak ettiğim, buradan duyurudan sözlükten adam çıkmayacak da, bura türkie kardş ne bekli10, eaegs, aog, inci falan mı adam çıkaracak. (konulara vakıf bile değilim, çok uzağım.)

  • aydogank  (14.06.16 22:55:17)
kişisel olarak 3 nedenim var
1. mobil kullanıyorum çoğunlukla. mobilde duyuruyu kullanmak inanılmaz zor
2. giriş için 15 yere tıklamak hoşuma gitmiyor. daha kısa vakit geçirebileceğim bir süreyse başka sitelere applere giriyorum
3. cahs +1

ha eskiye göre nadir girmeme rağmen görmediğim duyuru yok valla. bi ifşa gecelerinde ikinci sayfaya bakmam gerekiyor o kadar
  • la noix  (14.06.16 23:01:50)