D-Smart - Türk Telekom rezaleti.

Arkadaşlar 22 aydır dsmart internet kullanıyorum, oturduğumuz evi mütahite verdiğimizden dolayı başka bir eve kiralık olarak taşındık. İnternetimi de doğal olarak o eve nakil ettirdim, şimdi binamız yapıldı yeni binaya geçtik fakat internetimi bir türlü nakil edemiyorum. Binada ankestre kutusu yokmuş, d smartı aradığımda ilk önce bina sorumlusununu takması gerektiğini söylediler. Mütahitle konuştuk o da türk telekomun takması gerektiğini söyledi bize. Türk Telekom müdürlüğüne gittim d-smart lafını duyunca zaten direk başlarından savdılar hizmeti nereden alıyorsanız gidin orası taksın diye. Yeniden d-smartı aradım onlarda alt yapının türk telekom da olduğunu d-smartın ankestre takmak için bir yetkisinin bulunmadığını söyledi. Tekrardan müdürlüğe gittim onlarda dsmart işin kolayına kaçıyor hizmeti onlar vermek zorunda dediler. Tekrar dsmartı aradığımda yapacak bir şeyimiz yok ankestre kutusunu sen tak o zaman dediler. Ben böyle rezillik görmedim Ne yapmam gerekiyor? Olay en sonunda bana patladı.

Dava acican mecbur, 2 tane oç şirket arasında kalmışsın. Dsmarti tehdit et. Kapaticam aboneliği, dava acicam3 heyete de. Çirkef ol

  • glamdr1ng  (13.06.16 11:47:57)
Yeni binaya şebeke takmak turk telekomun işidir. D-smart'ın bir işi yok onda. Ayrıca eğer bahsettiğiniz şey gerçekten şebeke ise yani bina sıfır ve henüz binaya şebeke gelmediyse allah sabır versin diyorum. 1 senede bağlanan gördüm.

  • mr.goodcat  (13.06.16 12:04:17)
22 aydır kullanıyorsan 2 ay kalmış demektir 24 ay taahhüt verdiysen eğer. bence hiç sallama. civarda uydunet varsa onun binaya kendi kutusunu getirip kurması aboneliği vs. daha erken biter..

yok hakkımı arıycam dersen bazı zorluklar var önünde;
telekomun kutu takma sürecine girmiş bulunmaktasınız. bu iş telekomun işi. yalnız müteahhitle olan işiniz henüz bitmemiş olabilir. yani binanın her şeyi tamamsa takıyor turk telekom. projeye bakıyor, topraklama yapılmış mı, bina içi hatlar, borular falan döşeli mi vs..
bunun başvurusunu yazılı şekilde dilekçeyle telekom müdürlüğüne yap. sonra telefonla ara başvurunun durumunu sor. önce keşif ekibi gelir binaya, şu şu eksik birader takmıyoz derler. nabacaz dersin, müteahhitle görüş derler. sonra film kopar zaten. geçmiş olsun.

bu süreçte d-smart aboneliğini durdurmanı tavsiye ederim.
  • Improbable  (13.06.16 13:10:10)
@glamdr1ng hocam 2 ay kaldı tahatün bitmesine. dava açmaya kalksam aylar sürecek maalesef.

@mr.goodcat Müdürlüğe gittiğim de resmen eskiden öyleydi artık özelleştik biz tavrı takındılar. Hizmeti nereden alıyorsan git orası çözsün diyorlar pişkin pişkin.

@Improbable hocam evet 2 ay kaldı, sürekli arıyorlar artık zaten şu paketi verelim şöyle indirim olsun diye ben de her aradıklarında bu sorunumu söylüyorum. Açıkca sorunumu çözün uzatıcam diyorum oldu o zaman iyi akşamlar diyip kapatıyorlar. D-smart internet aboneliğimi nakil sürecinde olduğu için otomatikman dondurmuşlar sanırım sadece tv faturası geldi. Tahattüt bitene kadar da böyle devam eder her halde. 2 ay daha netsizim gibi gözüküyor.

@gilbeys aynen öyle bu durum tamamen dsmart vodofone gibi firmaların el koluyla gerdeğe girmesinden kaynaklanıyor. Olan yine bize oluyor.
  • sivil admin  (13.06.16 14:24:03)