[]

Kuşlar ve kuş bilimciler

Sevgili kuşlar ve kuş bilimciler,

Bu sabah komşunun balkonundaki kırlangıç yuvasında enteresan bir hareketlilik vardı. Ben fark ettiğimde yaklaşık 10-15 tane kırlangıç bir yandan havada daire çizip bir yandan sırayla yuvaya konup anında kalkıyordu. Kırlangıçların sesini duyan başka kırlangıçlar da gelmeye başladı ve en son saydığımda 50 civarı kuş havada dönüp yuvaya tek tek konup kalkıyorlardı.

Yuvayı inşa ediyorlar desem, değil. Çünkü zaten yuva yapılmıştı. Üstelik 50 tanesi niye tek yuva yapsın. Ayrıca öyle gidip çerçöp toplayıp gelmiyorlardı, konuyor kalkıyor sıradaki konuyor kalkıyor sonra sıradaki. bir yandan havada dönüyorlar filan.

En az yarım saat kadar böyle sürdü. Sonunda azalarak bitti. ekte foto var. 10 tane kadarı gözüküyor. ayrıca video da çektim ama foto yeter sanırım. Nedir şimdi bu?

 
yavrulardan birine bişi olduda onun yasını mı tuttular acaba diyeceğim anca


  • selam  (03.06.16 03:34:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.