Acilde yenilen kazık ve SGK

Taa 3 Ocak günü Ankara'daki dandik bir üniversite hastanesinin aciline gitmek zorunda kalmıştım ve yaklaşık 8 saatlik çilemin sonucunda beni eve göndermişlerdi küçük bir serum takılmasının ardından. Herhangi bir sosyal güvencem olmadığından elime de bir kağıt tutuşturmuşlardı. Kağıtta sosyal güvencem olmadığı için ücretli hasta olduğumla ve borcumu alacak takip servisine ödemem gerektiği yazıyor. Ancak miktar yazmıyor, ne kimsenin imzası var, ne de kaşe.. Sadece benim bilgilerim-adresim vs. var. Ve öğrendiğim üzere (başka bir hastaneye gittiğim zaman sizin borcunuz varmış, sizi muayene edemeyiz dediler resmen) yaklaşık 250 TL gibi bir ödeme yapmam gerekiyormuş (bilsem özel hastanenin aciline giderdim.. neyse..).

Ben bunu hiç ödemezsem ne olur? İcra micra mı olur, yoksa faizi bindikçe biner mi? Bir de yakın zamanda SGK'ya gideceğim dışarıdan kendim sigorta primlerimi ödemek üzere (bir şirkete bağlı çalışmıyorum çünkü). Oraya bu borcu ödemeden gidersem sorun çıkar mı?

borç takibi illa ki yapılır. sgkda bir şey gözükmez diye tahmin ediyorum.

  • argent dawn  (01.06.16 15:06:35)