resimdeki cisim neydi ?

yıllar önce ebayden almıştım, kenarda duruyordu, ama ne olduğunu unuttum. baktım ebayimden de silinmiş. neydi ki ?

kaleydoskop mu yoksa ?

  • ekinoksah  (08.05.16 14:31:02)
araba boyasi icin wax vs olabilir mi?
sekillendirme ve isil islemden gecirilerek kullanilmak üzere hdpe plastik olabilir mi?

yumusak mi, yüzey zedeli mi, sürte sürte kullanilmis gibi bir his olustu resimlerden, kokuyor mu, tatma tabi de baska ne karakteristik özellikler var, ufak bir parca al yaniyor mu? sonra devam ederiz tartismaya.
  • wiillii  (08.05.16 14:35:15)
yok kaleydpskop değil. wax da değil. kulak memesinden sertce. kaskatı da değil. kokmuyor. kullanılmadı. geldiği hali bu. 3 adet gelmiş geldiğinde.

  • cptxxx  (08.05.16 15:29:27)
biraz soydum. lifli lifli bişey çıktı. daha yakın cekim resim. postimg.org

  • cptxxx  (08.05.16 15:39:25)
polimer kil filan degildir dimi?

  • in vino veritas  (08.05.16 15:40:49)
benzer bir sey cok kalin markerlarin icinde oluyor, highlight müprekkebini ya da markerin mürekkebini emdirmek icin. belki güzel bir kalemin yedek kartusudur, degistirip boya eklemen gerekiyordur. genelde kalemlerin icinde de aynisindan var, cevresi de ayni sekilde dista daha sertce plastikle kapli.

ama bu kadar kalin kalem de iyiymis. ben denk gelmedim,

benzer bir islem alkol bazli mini burnerlarda da var ama onun icin cok uzun saniyorum. ama benzerleri var.
  • wiillii  (08.05.16 16:00:00 ~ 16:00:47)
polimer kil değil. murekkeple falan da işim olmadı hiç. lifler çıktı içinden yuzlerce binlerce tuy gibi.

  • cptxxx  (08.05.16 16:33:32)
koku yayici bisi olabilir mi acaba? wiillii'in dedigi de mantikli gerci.

  • in vino veritas  (08.05.16 16:45:34)
Yaptığın işleri, projeleri, hobileri falan bilnedigimden bulamıyorum. Yalıtımla mı ilgili bir şey? Merak ettim cok ya bulalım :)

  • shadowcat  (08.05.16 17:02:23)
@in vino veritas ilginc bir noktaya parmak basmis. seneler evvel bir air wick oda kokusu almistim,

1.bp.blogspot.com

gibiydi. alttaki kaba elindeki gibi bir sey koyuyordun, sonra tepeden lif lif ellerinle tavuk gögsü didiklermis gibi aciyorsun, cidek gibi duruyor, zamanla renkleniyor, cicek gibi görünüp koku yayiyor.

resimdeki onlardan degil ama kafanda bir fikir olustursun diye.

bir de aradim bulamadim, en az 8 sene olmustur bulamadim. ama anladin sen ya.bu kadar kalindi, lif lifti, ilginc bir seydi. hostu.
  • wiillii  (08.05.16 17:09:07)
mantıklı koku iletkeni olabileceği anladım ama değil. lifler plastik gibi sanki. hiç öyle bişey almadım zaten. ebayden aliexpress den daha önce aldıklarımın coğunluğu arabayla ilgili ıvır zıvır. ama bu sanki tamirat tadilatla ilgili olbilir gibi kalmış aklımda ama sallıyorda olabilirim.

  • cptxxx  (08.05.16 19:44:30)
ebay'e mail atıp alışveriş dökümünü iste.

  • air  (08.05.16 20:05:10)
attım mail. bakalım ne cevap gelecek.

  • cptxxx  (08.05.16 21:21:10)
ebay yardımcı oldu. www.youtube.com www.ebay.com

  • cptxxx  (09.05.16 09:25:26)
Vay be :)

  • shadowcat  (09.05.16 11:10:32)
at gitsin mk kanser manser yapar bir işe yarıyor olsa zaten hatırlardın.

  • guneyk  (09.05.16 17:19:50)