[]

insanları teselli edememek?

en yakın cevrenizden bir insan düşünün mesela.anne olur kanka olur sevgili olur. diyelim yapıcak bir şeyleri olmamalarına rağmen bir şeyi kafalarına takıyor. mesela basit bir örnek: en yakın arkadasınız sınavdan kötü not aldı hocayla konustu yapıcak bir şey yok ama okul uzayacak falan. yani tam olarak 'sikilmiş g.tün davası olmaz' modunda bir konuyla gelip size sızlanıyor. nasıl susturuyonuz böyle insanları ya. yani ne deseniz saçma "çalışsaydın o zaman" desen 5 gün calıstım zaten of derler. tatlı dille olsun takma falan desen ya nesini takmıyım der. bir yorum yapmazsan sen de hiç yardımcı olmuyorsun derler. bu basit bir örnekti ama olayı anladınız siz. yani kelimeler kifayetsiz :D siz napıyonuz ya böle durumlarda annı skim diyip kaçıyonuz mu napıyonuz?
 
biraz beraber olaya söverim, biraz hayırlısı olsun derim, azıcık moral verip "önümüzdeki maçlara bakalım" gibi bir tavır takınırım.


  • maq  (06.05.16 20:16:46) 
her şeyden abartarak şikayet edenler bunlar. ben bir şey yapamıyorum. yav he he moduna alıyorum kendimi. şikayet kapasiteleri muhteşem oluyor. ev başıma yıkılsa bu kadar isyan edebilir miyim diye iç dünyama dönüyorum...belki de her şeyi kolay kabullenen biri olmak zararlıdır uzun vadede. bak yine kendi kendime hesaplaşmaya başladım.


  • rayde  (06.05.16 20:43:38) 
çare ondan daha mağdur birinin -sahte de olsa- hikayesini anlatmak.

mesela kötü not alıp dönemi uzatan sınıfta kalan için 2 hikayem var, fiks anlatıyorum işe yarıyor.
yazacağım örnek hikayedeki piçleri ve mağduru tanıyorum, sınıf arkadaşlarım ve hala daha görüşüyoruz.

-x kişisi dersi koşullu da olsa geçmiş fakat ders çok kolay olmasına rağmen kendisi gibi mal arkadaşlarından bazıları kalmış. yeter sayı bulunamadığı için yaz okulunda dersin açılmaması gündeme gelince bu arkadaşlar diğer derslerden yaz okuluna kalacak arkadaşlarını -zaten kolay hem ortalama yükselir vs diyerek- o derse de kayıt yaptırmaları için ikna ediyorlar, bazılarının harçlarını ödüyorlar ancak aralarından x arkadaşımız kabul etmiyor ben geçtim amk gelmem oraya diyor.
bu arkadaşlar da şerefsizliğin götlüğün kitabını yazarak x kişisini de yaz okuluna ondan habersiz türlü oyunlarla kaydediyorlar ve adama haber vermiyorlar.

yaz okuluna gelen herkes dersten geçiyor ve x dersten kalıyor.

anlat böyle bir hikaye, bitsin sıkıntı.
  • azizakin  (06.05.16 21:03:08) 
bence asıl mesele her insana teselli verilmez.cunku her insan teselli istemez.özellikle bu bahsettiğiniz tiplere sessiz kalıp o anki ısyanını dınlemek bile yeterınce iyi bi davranıs.Ben arkadasıma esime dostuma ona kendını nasıl ıyı hıssedecekse öyle tesellı ederım kımısıne amaan s.ktır et be senın canın sagolsun derım.kımısıne beterin beteri var haline şükret derim falan.yakın cevre madem nabza göre serbet.


  • nanelimonportakal  (06.05.16 21:09:43 ~ 21:11:00) 
  • damdanakan  (06.05.16 22:12:38) 
direkt "beni teselli et" demiyorlarsa yorum yapmana gerek yok. zaten onun derdi anlatıp gazını çıkarmak. "teselli etmeden ne anlamı var?" dersen dinlemediğini belli edeceksin.


  • dedi ve gitti  (07.05.16 00:20:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.