Sınav çalışırken destekçiniz olan şeyler

Çok yoğun bir sınav haftasına giriyorum günlük 10 saat çalışmam gerekicek

Tavsiye edebileceğiniz yiyecek içecek balık yağı bilimum motivasyon önerileri nelerdir?

birkac saatte bir meyve yiyin. glikoz zihni aciyor. muz benim tercihim.

  • of dream and drama  (05.05.16 19:47:58)
kahev, kahve demiş miydim, dedim mi hatırlamıyorum ama kahve(fazla kafeinden mütevvellit sıyırdığım doğru). bu mottoyla günde 10 fincandan fazla kahve içiyorum. insalar için elektriğin kesilmesi, su kesilmesi kabustur benim için evdeki kahvenin bitmesi kabus.

not: bazen kahve yapmaya üşendiğimde kaşıkla yerim ama kahvesiz kalmam.

yeşil elma zihin açar diyorlar ama ben pek etkisini göremedim.
  • kuzey li  (05.05.16 19:58:37 ~ 19:58:47)
3 Önerim var.

1) Çalışmaya başlamadan önce kalın giyin eklemlerini ısıt. 20dk da bir zar zor 10 tekrar yapabileceğin ağırlıkta bir dumbell ile iki kolla da curl yap.

2)Banyo kovan varsa içine soğuk su doldur buzluktan da buz at. 5dk bekle soğusun iyice. Kafayı daldır çıkar.

3)Kaliteli multivitamin kullan.

Haftada 20-30 sayfa ingilizce yazı yazmak durumundayım. Bu yöntemler verimliliğimi arttırdı. Manospherede gezen sitelerden birinde bulmuştum.
  • ThomasJefferson  (05.05.16 20:12:01 ~ 20:13:21)
ben kişniş tohumu kaynatıp içiyordum. içtikten sonra çok fena odaklanıyordum derse nedense

  • false pretension  (05.05.16 20:14:51)
Fiktre kahve
B vitamini
Günde 1 saat kaliteli dinlenme

Bu ucune dikkat et, gunde 10 saat calisirsin. Mumkunse yatma kalkma saatlerini sabitle.
  • babilbaligi  (05.05.16 20:16:22)
1) Pomodoro: Uygulamaları var. Sistem 25 dakika çalış, 5 dakika ara ver şeklinde. Bana 25 dakika-5 dakika çok dikkat dağıtıcı geldiği için ve büyük aralar çok uzun geldiği için 50-10 yapıyorum ama belki sana orijinal 25-5'ler güzel gelebilir.

2) Teknolojiyi komple kes: Kitap, defter gibi internet gerekmeyen bir şeylerden çalışacaksan. Bilgisayarı kapat, mobil internetini kes, hatta cebi de kapa. Sanki mağarada kitap, defter varmış gibi olsun.

3) Ara ara hafif meyve ama çok değil, şekeri mayıştırmasın.
  • aychovsky  (05.05.16 20:19:11)
Kuruyemis falan da olabilir aralarda

  • balpolen  (05.05.16 21:35:08)
bol bol su.

  • shotgunwoman  (05.05.16 21:40:08)