[]

bir cümle çeviri / ing-turkce

aşağıdaki bölümde ilk tırnakların arasındaki cümle tam olarak nasıl çevrilir?
How too ile başlayıp teddy bear ile biten cümle.


Xan, dropping a strawberry into his mouth, then twisting over to reach for wine: "How too Brideshead, dear boy. I feel the need of a teddy bear." And then, with no change of tone, "I’m thinking of joining the Army."

 
ingiliz kraliyet ailesinden kimse yok mu la bu duyuruda :(


  • elestirman  (05.05.16 17:07:08) 
"how too" diye bir kullanim hic gormedim. ingiliz kraliyet ailesinden de degilim ama tahminimi soyleyeyim belki yardim eder fikir yurutmeye.

bana "nasil da Brideshead e ozgu, tatli cocuk. bir oyuncak ayiya ihtiyac duyuyorum." gibi geldi ama sonrasinda orduya katilmaktan bahsettigi icin teddy beari oyuncak ayi degil de iri yari erkek anlaminda kullandigini dusunuyorum.

Xan gayse ve Brideshead de gaylerle ozdeslestirilen bir yer/kurum ise muhtemelen boyle.
  • of dream and drama  (05.05.16 17:13:36 ~ 17:14:11) 
gay değil ne yazık ki :(


  • elestirman  (06.05.16 18:53:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.