Yıllık izninizi nasıl kullanıyorsunuz?

Tek parçada hepsi mi yoksa bölerek mi?
Bölme şansınız oluyor mu?

Tek partide hepsini bitirmek mi bölmek mi mantıklı sizce?

bence bölmek mantıklı.
yoksa insan çok bunalır
ben genelde bölerek kullanırım.
  • interview with the vampire  (26.04.16 13:41:38)
Bolerek.
Eski isyerimde boldurmuyorlardi ama burada oluyor.

Kesinlikle bolmek mantikli. Bir hafta bir yere giderim, diger hafta da baska yere.

14 is gunum var. Arada 1-2 gunluk kacamaklar da yapiyorum izin haricinde.
  • stavro  (26.04.16 13:43:59 ~ 13:45:06)
7-7 tercih ediyorum genelde, yol izni haftalık izin derken 10 gün oluyor zaten tanesi.
yakında bölmek zorunlu olucak tek seferi 6 günden az olmamak kaydıyla, bölmüyorum deme hakkı olmıycak kimsenin.

en az 10 gün, en fazla 3 kere şu anki uygulama, değişince en az 6 gün ve en fazla 5 kere olacak.
www.milliyet.com.tr
  • baba jo  (26.04.16 13:46:52 ~ 14:06:10)
2-3 parça halinde kullanırdım bu seneye kadar. Artık arada canım isterse hafta ortası bir gün izin alıp kafamın estiği yerlere gidiyorum.

  • arnold schwarzeneger  (26.04.16 13:47:38)
memurum, aynı zamanda lisansüstü öğrenciyim. 4 hafta yıllık iznim var. ihtiyaç durumunda iki güne kadar bölme şansım oluyor, idaremiz iyi o konuda sağolsunlar. bu yıl şu ana kadar iki kez birer hafta izin kullandım, ikisi de okulda sınav döneminde yetiştiremediğim şeyler için. geriye kalanı da birer hafta olarak kullanıcam.

zorunluluklar olmasa, keyfi olarak en az iki haftayı birarada kullanacağım bi izne çıkmak isterdim. gerçi onda da aradaki haftasonu tatilini de kesip 12 gün muamelesi yapıyolar :/ oda arkadaşım genelde 30 gün kullanıyor. o şekilde yapanlar gerçekten yenilenip geldiklerini söylüyorlar. ben yine de tek parça kullanmazdım.
  • manuel mandalina  (26.04.16 13:48:20)
erkek arkadaşımın yılda 20 gün izni var. bunu genellikle tüm yaz sezonu boyunca ayda 5 iş günü alarak kullanıyor hafta sonlarıyla 9 güne çıkıyor. yaz boyunca her ay 9 gün tatil oh mis.

  • neira  (26.04.16 13:50:16)
Bu arada yeni yasa ile yıllık izinlerin biri en az 10 gün olmak üzere parça parça kullanılmaya başlanacak.

  • six packsiz  (26.04.16 13:51:27)
@sixpacksiz
torba yasa diyolardı o mu yoksa?

  • basond  (26.04.16 13:52:53)
eskiden 5-5 kullaniyorum. bi hafta tatilde bi hafta iste seklinde. haftasonu ile birlesince 9 gun oluyor. mutlaka da artar zaten. kalanlari da sonraki seneye devretmeyecek olanlari bitirecek sekilde aliyorum.

simdi isler degisiyorms galiba sabah biyerlerde okuduydum. ilk sefer en az 10 gun almak sartiyla kalanlari birer birer bile kullanacakmisiz. hazir el atmisken su cumartesi pazarlari da yedirmeyecek sekilde bi duzenleme yapsalarmis.
  • halanne  (26.04.16 13:55:44)
@basond www.enikonu.com
Haber bu hocam. Torba yasanın içinde mi bilmiyorum.

  • six packsiz  (26.04.16 14:03:34)