Bir Yavru Kedi Kaç Saat Aç Kalabilir?

Söylediğiniz cevaba göre dışarıdaki yavruları eve alıp bakımını üstleneceğim ya da annelerinin gelmesini belki yarım gün filan daha bekleyeceğim.

(Tik'ler hemen)

Ne kadar yavru? bir haftalık yoksa 2 saatte bir emzirilmeleri gerek normalde, gözleri açılmış ise daha uzun süre açlığa dayanabilirler ama en en en çok bir gün. O bile riske sokar yavruları fazlasıyla

Eldiven takarak ve kedileri yerinden ayırmadan biberon ile besleyebilirsiniz annenin geleceğinden endişeli iseniz. En azından bir öğün tutmuş olur. Anne reddetmez.
  • kaymaktutmayansicaksut  (25.04.16 15:59:43 ~ 16:01:00)
Kusura bakmayın... Detay vermeyi unutmuşum. Yavrular 24 günlük. Gözleri açık ve sağlıklılar. Karınları pek şiş değil ama sönük de değil.

  • nevarki  (25.04.16 16:04:47)
O zaman yarım gün dayanabilirler sanırım. Hatta kuru/yaş mama da yemeliler şu dönemde. İsterseniz önlerine mama koyun, hem anneleri gelecekse de aç kalmamış olurlar.

  • piremses  (25.04.16 16:21:33)
1 aylık kedi 10-12 saat aç kalabilir. hatta 24 saat aç kalsa da ölmez. çok aç kaldıklarında hareketsizleşip uyuklamaya başlarlar. hoplayıp zıplıyorlarsa enerjileri yüksekse açlıkla ilgili büyük sorunları yok demektir.

  • orpheus  (26.04.16 01:28:01)