[]

sürekli bir şeyler deneyip olduramayan

insanlarla alakalı ne düşünüyosunuz? mesela bir müzik aletine başlayıp sıkılan beceremediğini düşünen biri sonrasında başka bi şeye başlıyo sonra yine başka bi şeye... falan. bunlar sırf kendini bulmak için belki de. ama insan kendini böyle böyle beceriksiz hissetmez mi? yani bunları yaparken kendine olan güveni kırılmaz mı. kendi için doğru şeyi nasıl bulur ya da insan? ben şu an bomboşum ve öğrenmeye/geliştirmeye başlayacağım herhangi bir şeye deli gibi tutunabilirmişim gibi geliyo. bu durumda benim için doğru şey olur mu bu? zorla ve oldurmaya çalışarak insan hayattaki tutkusunu bulabilir mi? çok mu yanlış olur böylesi? baya dallanıp budaklandı ama canınızın istediğine cevap verin işte. ya da bunlarla alakalı cevabınız yoksa kendi tutkularınızdan bahsedebilirsiniz. bu da pazar sohbetli duyuru olsun.
 
Kendini zorla bir şeylere adapte ettiğinden oluyor o sonunu getirememe hali. İçinden gelecek öncelikle. Sonrasında, yol ustunde karşına çıkan engellerle baş etmenin yolunu buluyorsun bi şekilde zaten. Yalnızca zorlayarak, "Yapmam lazım" diyerek hicbi işi hakkıyla yapamazsın. He diyeceksin ki, benim içimden hicbi şey yapmak gelmiyor. O zaman öyle saksı gibi durayim mi? İste orada bi yol ayrımı var. Ya hicbi işi layıkıyla ve tutkuyla yapamadigin, surekli en başa dönüp zamanla özgüvenini iyice yitirdigin bi döngüye girip deyim yerindeyse kuyruğunu kovalayacaksin ya da cidden hiçbir şey yapmayacaksin. "Benim içimdeki hayat ışığı yıllar önce söndü" kabullenmisliginde, belki bir gün kafami yaptıktan kaldırır ve başka turlu bi insan olurum ümidiyle sessiz sedasız yaşayacaksın. Oblomov olacaksın.


  • damdanakan  (24.04.16 14:28:38) 
1-doğruyu aradığını :)
2-ben hissederdim
3-deneyerek

bu sensin sen belki çok zekisin ve başladığın şeyi kapabiliyorsundur. ama beceriksiz insan bile bi şeyde mutlaka yeteneklidir bence ve buda aramayla çıkar.

4- evet buda olur. eğer yeteneksizsen bile bi şeyi sürekli yaparsan oldurursun. ama sınırları aşamazsın bi yerde kalırsın. yetenekli insanı tutamazsın.

5- yanlış olmaz yeteneksiz ama bunu istiyorsa çok seviyorsa yapmaya hakkı vardır. ama atıyorum 2-3 yıl gitar çalıyor beceremiyorsa bırakmalıdır başka şeylerde şansını denemelidir. ilerisi aptallık olur.
  • freetakilir  (24.04.16 14:34:13) 
Benim bu şimdi de yeni bir şeye başladım :)

Benim durumum maymun iştahlılık. Kafama esen, istediğim her şeye girişirim. Yapamazsam sıkılırım başka şeyler bulurum kendime.

Ben halimden memnunum :)
  • jazzabel  (24.04.16 14:45:56) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.