force feedback direksiyon almayı düşünüyorum, tavsiye ve öneri bekliyorum

Merhabalar, aradım ama konuyla ilgili duyurular eski tarihli ya da içerik olarak eksikti, o yüzden:

şimdi kardeşime doğum günü hediyesi olarak direksiyon alıcam. severek shift oynuyoruz ama ilerledikçe klavyeyle kontrol edilemez olmaya başladı.

force feedback'li ve kademeli direksiyon gaz pedalı ve fren olsun istiyorum.

yani direksiyonu az çevirince araba az dönsün, çok çevirince çok dönsün ve mümkünse kademesi maksimum sayıda olsun (10 farklı direksiyon açısı olsun gibi)

aynı şey gaz ve fren için de geçerli olsun.

ucuz bir tavsiyeniz var mı?

logitech'in çok tavsiye edilen r25 mi ne öyle bir modeli var ama fiyatı baya pahalı, o kadar çıkamam.

alternatif olarak momo'nun ucuz ama yüksek performanslı (logitech kadar olamaz tabi) force feedback wheel'ları varmış. ne alayım, hangisini alayım? lütfen yardım edin. en geç çarşamba akşamı alacağım.

teşekkürler.

G25'in en önemli özelliği 900 derece (2,5 tur) dönebilmesi, gerçekçiliğe en faydası olan özelliği bu. G25 dışında 900 derece dönebilen ucuz yollu bildiğim birtek logitech driving force pro var, benim tavsiyem o olur.

G25 ile DFP yi karşılaştırırsak pedalları daha dandiktir, debriyaj pedalı yok, yollu vites kolu yoktur, force feedback pedalı daha dandiktir; yine de iş görür.
  • skatheist  (10.11.09 06:10:11)
tabi g25 aşmış bir alet olmasının yanında aşmış da bir fiyatı var. 600-700 lira diye hatırlıyorum. logitech'in momo ile beraber yaptığı bir direksiyon var. gayet aklı başında bir şeye benziyor. 169 liraydı mediamarkt'da. ona bir bakabilirsiniz. diğer garip markaları tavsiye etmem ama. bende logitech var babalar gibi 4 senedir kullanıyorum.

  • raikkonen  (10.11.09 10:33:59)