Numara taşıması için verilen kimlik fotokopisi

Verdim ama aklım kaldı. Art niyetli birisi sorun çıkartır mı bu fotokopiyle.

amına bile koyar

  • mrvengeance  (18.04.16 23:02:08)
şu an 80 milyon kişinin 70 milyonunun üzerine hat var. onların hiçbirine olmayacak da sana mı olacak?

  • cekilmis gayfe  (18.04.16 23:02:49)
@cekilmis gayfe yalnız sen çok basit düşünüyorsun.
eksisozluk.com
E fotokopi vermeden de yapmıyorlar. Ne bok iş, millet bir şey yapmasınlar diye dua mı edecek.
  • six packsiz  (18.04.16 23:12:19)
açtırma hat o zaman yapacağın iş çok basit ;)

  • cekilmis gayfe  (18.04.16 23:18:33)
Dostum yardım edemeyeceksen niye yazıyorsun? Boş konuşana ödül mü veriyorlar?

  • six packsiz  (18.04.16 23:24:14)
boş konuşan sensin moruk. 70 milyon kişiye bir şey olmuyor da sana mı olacak? artı kimliksiz hat açılmaz neyine yardım istiyorsun? bomboş sorular

  • cekilmis gayfe  (18.04.16 23:32:09)
Kimlik fotokopisi verirken, kimlik bilgilerinin uzerine denk gelecek sekilde yani o yazi olmadan fotokopinin cogaltilmasinin imkani olmayacak sekilde, su su nolu hattin su firmadan bu firmaya tasinmasi amaciyla verilmistir yazabilirdin, boylece fotokopiyi verme amacin disinda bir yerde kullanamazlar

  • ornitorenk  (18.04.16 23:40:50)
ornitorenk'in dediği şekilde geçmiş yıllarda iki kere hat taşıdım, en sağlam güvenlik önlemiydi bu. ama geçenlerde de taşıyacak oldum, aynı şekilde yazdım üstüne. kabul etmediler, gözlerimin önünde kendi kaşelerini bastılar sadece şu şu hattın taşıma zımbırtısı içindir diye. ama takipçisi olun, kovalayın, benim kimlik bilgilerimin başı boş değil diye.

  • feel the blanks  (19.04.16 00:46:01)
Demek ki insan gibi cevap verilebiliyormuş.
Teşekkürler cevaplar için. Bu seferlik geçti ama bir dahakine o şekil yaparım. Üzerine numara yazdı ama kimliğin altına tabi. Umarım sorun olmaz.

  • six packsiz  (19.04.16 08:05:45)
komik olmayın, sanki kimliğinizdeki bilgileri kullanarak temiz bir kopya elde edemeyecekler değil mi? saf olmayın. kötü niyetli olduktan sonra her türlü yolunu bulurlar.

  • cekilmis gayfe  (19.04.16 08:49:52)
fotokopi üzerine yazı yazarak veriyorum ben de. bazen imzaladığım bile oluyor. hatta neredeyse fotokopi gerektiren her işlemde bu şekilde yapıyorum. böyle yapmayı unuttuğum bir devlet dairesinde samimi olduğum bir abim, böyle yapmam gerektiği konusunda beni uyarmıştı da öyle almıştı fotokopiyi.

hiçkimseye olmicak da sana mı olucak, komik olmayın ya vs yazan çok bilmişleri de boşver. benim bu "bi sana mı olucak" kafasıyla dikkatsiz hareket etmiş bir çok insanın bir raf dolusu dava dosyası var elimde. sen kişisel verilerini korumak için alabildiğin her türlü önlemi al, her türlü korunmayı sağla elinden gelen. ondan sonra kötüniyetliler düşünsün. verilerini korumak istemende ve bunun için çareler aramanda hiçbir sakınca yok. ve bu bilinç çok güzel bir bilinç. böyle devam :)
  • sansli pipi  (19.04.16 12:30:12)