[]

Poşet Çaylardaki Lif Tadını Alanlar?

Şu poşet çayları içerken çay tadından başka, o dış kabak lifinin olduğunu düşündüğüm bir tad alıyorum. Çayın dandikliği mi, Psikolojik mi, yoksa gerçekten o lif tadı geçiyor mu?
Öyle çay müptezeli biri değilim ama bazen gittiğimiz yerlerde ikram ediyorlar ayırt edebiliyorum.
Size de oluyor mu bu?


 
Bence o sapindaki ipten dolayi, demlik posetlerde o tadi almiyorum ama sallama posetlerde aliyorum.


  • neferkitty  (18.04.16 14:22:40) 
sallama çaylarda o poşet tadını alıyorsunuz. hatta şöyle diyeyim karıştırmaç tahtaysa tahta, plastikse plastik tadını bile alabiliyorum çaydan :)


  • mrtkbl  (18.04.16 14:23:06) 
@nefer, ben demlik poşetlerde de alıyorum. çayın kötülüğünden mi yoksa demleme tekniğinden mi bilmiyorum. normal güzel demleme çay gibi lezzetli olmuyor. çayı içtikten sonra ağzımda banyodaki kafak liflerden emmiş gibi bi tad bırakıyor.


  • battal gemalmaz  (18.04.16 14:25:01) 
Ofçay'ın yetkilisinden o poşetlerin çay yaprağından üretildiği bilgisini almıştım, ne derece doğru bilemem. yani öyleyse o tadın poşetten kaynaklanmaması lazım.


  • animalman  (18.04.16 16:09:22) 
çay imalatçısı arkadaştan duyduğum kadarıyla oradan ciddi maliyet farkları oluşabiliyormuş, kendi markalarında bu tadın minimumda olduğunu söyledi. Olay kaliteli kağıtta.
Reklam olmasın şimdi markayı söylemeyelim.

  • okumayi sevmeyen okur  (18.04.16 16:28:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.