Manuel araba süren otomatik sürebilir mi?

Özel bir gün için araba kiralamayı planlıyorum. Geneli trafikte geçecek bu yüzden otomatikle daha rahat ederim diye düşündüm ama hiç kullanmadım otomatik. Direk kiralayıp alsam sürebilir miyim. Püf noktası var mıdır?

Ben sürüyorum öyle, bi sıkıntı yaşamadım hiç.

  • bigbadabum  (16.04.16 16:58:57)
Tek puf noktasi sol ayagina hakim olmak. Onu yerinden kaldirma. Aliskin olmadigin belki bu konuda sikinti yasarsin. Baska da bi' sorun yaratmaz. Hatta kullandiktan sonra bunca zamandir eziyet cekiyormusum bile dersin.

  • isott  (16.04.16 17:05:16)
Umarım sorun yaşamam. en uygun garentada nissan micra buldum sanırım onu kiralayacağım :)

  • six packsiz  (16.04.16 17:17:33)
Manuelden otomatiğe ilk geçişte sol ayağı zincirlemek lazım :) ben ilk geçtiğimde başıma söyle bi olay gelmişti. u dönüşü yapmak için yavaslamistim, sol aynadan gelen trafiği kontrol ederken aklımdan çıktı arabanin otomatik olduğu ve vitesi 2ye almak için debriyaja (tabi debriyaj olmadığı için frene) bastığımda yanımda oturan arkadaşım on cama sticker niyetine yapılmıştı :)

  • bobinhoo  (16.04.16 17:38:38)
Ben de ondan çekiniyorum. Vitese elim gidecek ondan eminim :)

  • six packsiz  (16.04.16 17:52:32)
Sol ayagini poponun altina koy :)

  • brnbrs  (16.04.16 18:14:49)
ben bir kez denedim. ''bu ne böyle noluyor'' dedim tırstım indim. otomatik araç sürebileceğimi sanmıyorum. ilk kez olacaksa sende de garip sonuçlar olabilir.

  • insomni4c  (16.04.16 18:30:44)
sol ayagi zincirleyin diyolla

  • jedilance  (16.04.16 21:33:25)
Aslında alır almaz boş alan bulup biraz deneme yapmak iyi olabilir :)

  • six packsiz  (16.04.16 22:51:26)
bi sol ayak tavsiyesi de benden gelsin,

sol ayağı kestir öyle bin:))
  • victum  (16.04.16 22:53:37)
Uzun süredir 1.3 dizel manuel 2010 model opel astra kullanıyordum, dün itibariyle 1.6 benzinli otomatik kia sportage kullanmaya başladım. Acayip farklı geliyor ama kötü anlamda değil.
Çoğu insanın aksine ben sol ayağıma hakim olmakta hiç zorlanmadım. Sol ayağın üzerine oturup kullan falan diyor insanlar ilk günler için ama hiç gerek duymadım o tarz bir şeye. Sadece arabayı çalıştıracağım an sol ayağım bir pedal arıyor, onda da olayı hatırlayıp çekiyorum hemen. Beni tek şaşırtan şey direksiyonun acayip hafif oluşu bir de arabanın gaza ayağımı dokundurmamla hemen fırlaması oldu.
Yani özetle sol ayağını sol köşede bir platform gibi bir şey var onun üzerine koy, hiç kaldırma. Direksiyonla arabanın gidivermesi seni ne derece etkiler bilemiyorum. Sanırım onlar benim önceden kullandığım arabayla alakalı. Kafanda büyüttüğün kadar bir şey değil ya. Değilmiş yani.
  • naberabi  (16.04.16 22:57:08 ~ 22:57:31)
Öneriler için teşekkürler herkese :)

  • six packsiz  (17.04.16 08:19:07)