İddaa Turkcell üzerinden beni abone yapıp para çekti!

benim üzerime kayıtlı bir hat. Ama annem kullanıyor. Bu yüzden o telefonu çok fazla takip edemiyordum.

Bir ara telefonu kontrol ettim. Iddaa'nın servisine abone olmuş hafta bir 2-3 lira alıyor. İnceledim ve kayıt olduğuna dair bir ibare bulamadım.

Turkcell'i aradım. İddaa'ya ttı topu ve numarasını verdi. 212 256 75 82 Aradım. İnceleyeceğiz dediler, dönmediler bir daha.

Turkcell'i aradım, kayıt olduğuma dair SMS yollamadım, nasıl oluyor, dedim. Bu işin bizle ilgisi yok. İddaa ile ilgili falan dendi.

Böyle bir şey var mı ya?
Turkcell ile anlaşmalı bir servis. Ve, ben bilmiyorum, diyor.
İdda'yı tüketici mahkemesine falan şikayet etmeyi düşünüyordum.
Neden dönmediklerini arayıp sorayım, dedim şimdi.
Yukarıda yazdığım no meşgul sürekli.

Buna benzer bir şey yaşayan var mı?

yaşandı..
google'da "turkcell'in tuzak mesajları" diye arama yapabilirsin.
bahsettiğim mesajlar normal mesaj olarak gelmiyor. tuş kilidi-ekran kilidi kapalı olsa dahi birdenbire ekranda beliriyor ve tercihlerde onayla ve iptal seçenekleri çıkıyor. bir şey yapılmazsa ekrandan gitmiyor. anneniz bilmeyerek onayla'ya basmış olabilir, hatta yanlışlıkla eli değmiş bile olabilir. aynı benim annemim 'goller cepte' diye saçmasapan bir hizmete üye olduğu gibi.(aylık 14TL)

üyelik iptali yapabiliyorsun, ancak şimdiye kadar alınan paraları iade alabilen var mı bilmiyorum. zira turkcell iade etmiyor. biz alamadık. mahkemesiydi, tüketici heyetiydi uğraşırsan başka. tuzağın amacı da 'bunlar için kimse uğraşmaz mantığı' zaten. (14 TL) düşünün. senin için belki az gibi görünen bu meblağın, binlerce kişiden alındığını düşününce tuzağın boyutu kendini belli ediyor.
müşteri hizmetlerini aradığınızda (eğer ki aynı operatör ile devam etmeyi düşünüyorsanız) hattınızı reklam mesajlarına kapattırmayı da unutmayın.

geçmiş olsun.
  • Improbable  (11.04.16 15:23:41)
Selamlar.

Turkcell Vınn kullanıyordum. Sonra fatura 49 lira yerine 100 lira geldi.
İlk ay ödedim vardır bir hata sorarım dedim. İkinci ay yine 100 lira!
Aradım dediler ki ''hotgirls'' servisine üye olmuşsunuz. Dedim bana öyle bir bilgi mesaj gelmedi. Neymiş bu hotgirls dedim. Video servisi dediler. İptal ettirmek için uzun süre uğraştım.

Evli barklı adamım. Kaldı ki video izlemek istediğimde internette milyonlarca beleş site var neden para ödeyeyim.

Sonuç olarak kökten kapattım vınn ı. Taahhüte bir ay kalmıştı. Ama çağrı merkezinde şirkete uzun süre saydırdım. Adamlar ne bir adres ne bir telefon veriyor ne şirket bilgisi bu hotgirls hakkında. Sadece iş ortağımız diyor. Dedim ki Turkcell pornocularla iş ortağı mı? Allah belalarını versin. Haram zıkkım olsun dedim.

Google a hotgirls şikayet diye aratın bir sürü çıkacak.

Yapmanız gereken mobil ödemeyi tamamen kapatmak. Avea hattıma bunu yaptım.

Turkcell batsın inşallah. Batıyor da :)
  • yine de şahlanıyor  (11.04.16 18:49:37)