TV'nin udu alıcısının dahili olması önemli mi?

TV alırken buna dikkat etmeli miyim?
Aslında harici uydu alıcısı var evde. O yüzden dahili olarak olmasa da olur.
Ama mesela kanalları dahili uydu daha iyi çekiyor ise tercih edebilirim.

Fiyatlarda fark da yaratıyor bu özellik.
Bu yüzden bilenler yorumlarsa sevinirim.

eğer ekstra cihazınız varsa bir konfor şartıdır bu sadece. tek tv kumandasıyla ses ve kanalı da kontrol etmek için ben dahiliyi tercih ediyorum. bir de uydu alıcının bozulmasıydı sorun çıkarmasıydı hdmi portu işgal etmesiydi gibi şeylerle uğraşmıyorum.

konfor şartıdır sadece. bazı tv lerde kanal geçişleri aşırı yavaş vs. de olabiliyor. uydu alıcınız iyi bir modelse kullanmak da istenebiliyor.
  • ozdek  (11.04.16 14:08:52)
genelde tv nin içindeki işlemciden dolayı dahili uydu alıcılarında kanal geçişleri yavaş oluyor. harici kullanmak daha iyi bence.

  • mr.goodcat  (11.04.16 14:16:44)
Evet kanal geçişleri çok yavaş, ayarlar çok kısıtlı (benim uydulu tv de kanal isimlerini degistiremiyorum mesela)
Mümkünse harici bir receiver kullanmak daha iyi olur. Ama yoksa her türlü idare eder.

  • etna  (11.04.16 14:37:26)
denildiği gibi özellikle sd yayından hd yayın yapan kanala geçiş yaparken 2-3 saniye geçiyor.

onun dışında lg ve samsung modellerde biss şifresi giremiyorsun. vestel modellerinde biss şifresi için menü var.

ilerleyen zamanlarda eğer farklı odalarda uydu sistemi kullanacaksan 2 tv-2 uydu şeklinde bir lüksün olabilir dahili uydulu tv alırsan. onun disinda dahili uydunun avantaji tek kumanda konforu; dezavantaji ise kanal gecislerinin yavas olmasi.
  • montauq  (11.04.16 14:38:59)
dahili uydu alıcısı pişmanlıktır. boşuna bir özellik. tv tv'liğini yapsın.

  • desdinova  (11.04.16 15:16:09)