[]

bu videodaki hareketleri yapabilmek için

ilgili video www.youtube.com

böyle uzun yıllardır yoga yapıyor olmak mı lazım? bir de sadece yoga yaparak kolları o kadar güçlendirmek mümkün mü ya :( bu kadar esnek ve güçlü olmayı vücudumu bu denli zorlamayı çok istiyorum ama nereden başlasam karar veremiyorum. ay cesaret lazım sanırım. ne diyosunuz çok mu zor :(


 
Esneklik dogustan kemiklerin pozisyonlari ile alakali ama kucuk yastan beri ilgilenilirse belli bir seviyede esnekliginiz olur. Bir de kaslar devamli kuvvete karsi direnc gosteriyor, haliyle kaslarda guclenme soz konusu.


  • evimin paspasi  (08.04.16 19:46:00) 
kız arkadaşım 2 yıldır hergün yoga yapıyor istisnalar hariç. hatta annesi 40ında başladı yogaya hindistana gitti eğitim aldı vs şimdi hocalık yapıyor. şu an kız arkadaşım da eğitmenlik kursu alsa yoga eğitmeni olarak çalışabilecek kıvam ve esneklikte. ancak bu videodaki abla işi biraz ileri evrelere taşımış. yani öyle el üstünde direkt amuda kalkma falan zor diye tahmin ediyorum çünkü benim hatun dirsek üzerinde çif el durduğunda bile oluk oluk terliyor. ha bi de bu yoganın farklı metodları varmış belki bu ablanın yaptığı ile benimkinin yaptığı farklıdır onu bilemem.

not: ben de denedim. evet zor. ve inanılmaz sıkıcı. yani erkek olarak çekilir çile değil benim için
  • KidLazer  (08.04.16 21:42:27) 
Yapilan hareketlerin kollarla falan alakasi yok. Tamamen core. Bol bol izometrik calisma (plank, side plank vb.) yapin.


  • good clean fun  (08.04.16 21:55:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.