Gelinlik-Seren Moda vs Aysira

2,5 aya evleniyorum. Tarihe yeni karar verdik ve zaten giymeyi hiç istemediğim, ailemin gönlünü yapmak için sade bir modeline tamam dediğim gelinlik konusunu sanırım hafife almışım. Dün itibariyle bakmaya başladım ve bir kaç sorum olacak;

-Baktığım yerlerin çoğu geç kaldığımı söylüyor, Mayıs ortasında teslim alsam yeterli olacak bir gelinlik için gerçekten geç mi kalmışım?

-Kadıköy Aysira ve Seren Moda'da birer gelinlik beğendim. Modelleri ve fiyatları oldukça benzer. Seren Moda ile ilgili internette şikayet göremedim ama yorum da göremedim. Aysira'ya ise bayağı giydirmişler. Sistemleri de şu şekilde işliyor;
Seren Moda'nın kendi tasarımcısı bizzat ilgileneceğini, tüm provalarımda yer alacağını ve gelinliğin bana ve ölçülerime özel olarak dikileceğini söyledi. Dikişi nasıl olur, beğenir miyim bilmiyorum.
Aysira'da giydiğim gelinlik büyük geldi. Aldığım zaman benim ölçülerime göre küçüğünü sipariş edeceklerini, istediğim düzeltmelerin de o gelen gelinlik üzerinde yapılacağını söylediler. Düzeltirken bok ederler mi bilmiyorum.
Dolayısıyla hazır gelinlik vs özel dikim konusundaki ve bu iki marka hakkındaki görüş, tecrübe ve tavsiyelerinize açığım.

Şimdiden teşekkürler.

gec kaldigini dusunmuyorum, onlar hep oyle soyleyip bir an once karar verip onlardan almani istiyorlar. ben bastan diktirmis olmama ragmen 2 ay oncesinde baslamistim provalara.
kadikoydeki aysira'dan da kina elbisemi almistim, bir sorun yasamadim.

  • alis su hallerime  (03.03.16 15:15:07)
gelinlikçiler dünyanın en fesat ve yalancı esnaflarından, o yüzden "geç kalmışsınızzzz" laflarına inanmayın.

soruya tam cevap değil ama oleg cassini gibi kurumsal ve büyük firmalara baktınız mı? en azından çalışanları fesat ve yalancı değil ve dikimleri de daha düzgün.
  • black sabahat  (03.03.16 15:26:53)
Valla 1 ay 10 gün sonra evleniyorum. Daha ilk provama 2 gün sonra gideceğim. Modelimi ve istediğim kumaşı belirledim; stilistle birlikte Eminönüne gittik :D En geç 2-3 hafta içerisinde teslim ederiz hiç endişe etme dediler. Ben hiçbir gelinlikçiyi gezmedim, gelinlik modeli bakmadım, bu yüzden saydığın markaları bilemiyorum ama bulduğun yerler içine sinmezse Kadıköy'de yeni gelinlikçi tavsiyesi verebilirim.

  • pandispanya  (03.03.16 15:29:28 ~ 15:30:04)
gelinlikçiler abartıyorlar onlara kulak asma. Her zaman üstüne giyip beğendiğin modelin tadilatını yaptırarak alabileceğin modellere yönel. Dergiden vsden bir şey beğenip diktirme gafletine düşme. Zaten her türlü yetişir.

  • bordeaux  (03.03.16 15:31:52)
geç değil ama yavaştan başlayın hazırlıklara,onlar aceleye getirip satış yapmak için öyle söylüyorlardır.aysira ve seren ile ilgili bilgim yok ama kadıköy'deki gelinlikçi tayfası bana hiç güvenilir gelmemişti.

ben oleg cassini'den almıştım.fiyatları kadıköy'deki gelinlikçilere göre cok daha uygun.
internetten randevu alıp gidince indirim de yapıyorlar,sitesinde sağ kısımda var zaten bilgisi.
  • demoniclewinsky  (03.03.16 15:33:48)
Ben de oleg cassini'den almistim

Sifirdan diktirmeyin. Isler ters giderse duzeltecek vaktiniz yok. Bu nedenle aysira'yi oneririm. Kucultmek daraltmak boy ayari falan zor isler degil

Bir de dugun haftasi son provaya mutlaka gidin
  • la noix  (03.03.16 16:03:54)
Benim 2 kuzenim de aysira'dan aldilar hic sorun olmadi.

  • duzsac  (03.03.16 16:42:23)
Düğüne iki gün kala gelinlik alan ben bu konuda rekora imza atmışımdır heralde.(ilk aldığım gelinligi tadilatta mahvettiler o yuzden 2.si bu kadar aceleye geldi) özetle yukardaki arkadaslara katılıyorum, mümkün olduğünca az tadilat olacak hazır gelinliklere bakın derim. Bir de arkasında ipleri olursa dugun oncesi kilo alma-verme, gaz vs. gibi durumlarda cok faydalı oluyor.

  • physcos physcos  (03.03.16 18:33:58)
düğünden 1 ay önce gelinlik bakmaya gitmiştim zaten 2 gün içinde karar verdim. kadıköyde pierre cardin fabrika satış mağazası var. oradan gayet uygun fiyata almıştım. seçtiğim gelinlik 1 beden büyüktü, söyledikleri gibi küçük bedenini getirtip onun üzerinden ölçümü alıp tadilatını yaptılar. bir de elbise gibi sade, kabarık olmayan modeller istiyorsanız pronovias ta o tarz modeller vardı. pronovias fiyatları uçuktur ama moda tutkunu değilseniz geçen sezonun ürünlerinden seçebilirim derseniz, önceki sezon ürünlerinde yüzde 50 ye kadar indirim yapabiliyorlar. gerçi yüzde 50 indirimli hali diğer markaların indirimsiz fiyatına denk zaten :)

  • avonkatalogu  (03.03.16 19:33:54)
Ben pazartesi siparisi verip cuma teslim almis ve kataloktan begenip sifir dikildi.soyledigin yerleri bilmedigim icin yorum yapamicam ama gec kalmissin lafina inanma.

  • brnbrs  (03.03.16 22:24:41)
Cevaplar için herkese geç de olsa çok teşekkür ederim :)
Aysira'da beğendiğimin siparişini verdim. Endişelerimden ya da okuduğum şikayetlerden biri başıma gelirse sorun çıkarmayacağımı, şuursuzca delireceğimi de altını çizerek belirttim. Deli müşteri olarak kabullendiler ve anlaştık.

  • tungur eezi  (09.03.16 13:34:54)