[]

iphone icloud sorunu

Android kullanıcı olarak soruyorum.
Parasıyla bir icloud alınmış 50 GB. Amaç telefonda fotoğraf tutmayıp icloud'ta arşivlemek. Fakat telefondan bir fotoğraf silinirse icloud'tan da siliniyormuş. Kurcaladım ama bir ayar bulamadım.
Öyle bir ayar vermeliyim ki iphone'a bir fotoğraf çekildiğinde TAK diye icloud'a da kaydedilecek, telefondan ŞAK diye (aylar sonra da olabilir) fotoğrafı silince icloud'da fotoğraf kalmaya devam edecek.
Varmıdır yöntemi?
Meraklısı için (bkz: tak şak paşa)

 
telefondan silersen oradan da silinir. "icloud'da en iyi depolama" opsiyonunu seçersen alet düşük kaliteli kopyaları telefonda, asıllarını cloudda tutuyor en mantıklısı o öyle kullanmak istiyorsan. dediğin gibi bir yol yok yani.


  • roket adam  (22.02.16 22:28:18) 
Ben şöyle bir çözüm bulmuştum.

Fotoğrafları telefondan silerek bilgisayara (OSX/iPhoto) aktardıktan sonra bilgisayardan iCloud ile senkronize ediyordum. Windows ortamında iTunes ile benzer bir şey yapılabiliyor olmalı.
  • zombi  (23.02.16 09:46:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.