[]

monitör titreme sorunu

monitörü ilk açışımda ya da uyku moduna girip tekrar aktif olduğunda masaüstü ikonların filan etrafında bir parıldama oluyor. titreşim değil, direkt böyle etraflarında parıltılar oluşuyor. bir süre sonra düzeliyor.

bilgisayardan kaynaklı olabilir dedim. ama ekran görüntüsünü aldığımda fotoda bir sorun gözükmüyor. yani olay tamamen görüntüden ibaret. anladığım kadarıyla ekran kartı sorunu değil.

ne tip bir sorundan kaynaklı olabilir? monitörü değiştirmem mi gerekir?

 
merhaba. ekranın menüsüne ekran üzerinden girdiğinizde ( bildiğin monitörün sağı/solu) white balance/beyaz ayarını bi tıklatın bende sorun oradaydı, olmadı factory reset/fabrika ayarını deneyebilirsiniz.


  • libertine  (13.02.16 12:58:46) 
Topraklamasız prizlere takılı cihazlarda bu tarz "pürüzler" olabiliyor. Tabi ki başka nedenlerden dolayı olması da mümkün.


  • clia  (14.02.16 16:16:29) 
sanıyorum ikisi de değil.
ikisini de denedim.

monitör biraz ısındıktan sonra görüntü düzelmeye başladı. hatta ilk açtığımda görüntü gelmiyor. ısınınca geliyor.
  • elestirman  (17.02.16 20:15:35) 
Deneyeceğiniz üç şey var. Biri, farklı bir görüntü kablosuyla denemek. Diğeri aynı voltaja sahip farklı bir monitör güç kaynağı (adaptör) ile denemek. Sonuncusu farklı bir ekran kartıyla (onboard da olur) denemek.


  • clia  (18.02.16 21:08:25) 
güç ünitesi arızalanmış. serviste yenisini taktırdım. servis de bana 150 tl taktı. herkes mutlu.
bu arada iş kaybı olmasın diye ips monitör aldım. ilgilenen varsa 22 inch tertemiz lcd casper satılık :)

  • elestirman  (14.03.16 02:49:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.