oyun için laptop önerisi

hayatım boyunca hiç kendime ait laptopum olmadı ama steamden oyun indirip oynamak için alacağım yazın başında. masaüstü pc oyun kaldırmıyor sırf oyun oynamak için de çalışan masaüstü pcyi çöpe atacak halim yok. hem gittiğim her yerde kullanabilmek için bi de yattığım yerden film izleyebilmek için istiyorum. fakat;

oyun oynamak için almak mallıktır.

1- laptop ekran kartı ve işlemcisi farklıdır. masaüstü performansının yanına yaklaşamaz.
2- laptop ekran kartı ve işlemcisi pahalıdır.
3- işlemci neyse de laptop ekran kartını soğutmak başlı başına derttir.
4- benzer performansı alabileceğiniz laptoplar masaüstü bilgisayarların neredeyse iki katı fiyata satılmaktadır.

diye zırvalayanlar var ama dedikleri doğru bile olsa pc oyunu oynamak için götümüzü dümdüz etmeye niyetim yok açıkçası.

Bütçe?

  • himmet dayi  (13.02.16 10:39:13)
@himmet söylediğim özelliklere uyan cihazları söylerseniz eleme yaparım zaten yazın başında almayı düşündüğüm için daha bütçe belirlemedim.

  • her gece aç  (13.02.16 10:41:12)
ekran kartı sıkıntı olduğu için oyun kaldırmıyormuş zaten 10 yıllık kasa sadece kasayı mı değişsem yoksa ama bi problem olduğunda koltuğumun altına koyup bilgisayarcıya gidebilmek de isterim.

  • her gece aç  (13.02.16 11:11:10)
monsterlar tam oyun için ama çok pahalı. sorun değilse ondan al yoksa lenovo öneririm. ben z500 kullanıyorum 2 senedir gayet memnunum. tam oyun için olmasa da çoğu oyunu rahat oynarsın.

  • nothing in my way  (13.02.16 12:10:03)