Yulaf

Sabah kahvaltı edemiyorum, sağlıklı bir şeyler bulamadığım için. Bu yüzden yulaf yemeye karar verdim.

Yulafı nereden alıyoruz? Nasıl yiyoruz?

Cehaletimi bağışlayın, tşk.

musli ye?
eti lifalif iyidir.

  • baldur2  (08.02.16 12:28:16)
Migros, kipa gibi bütün marketlerde bulunuyor.

Süt, kuru meyve, badem, ceviz vs karıştırarak yiyebilirsiniz. Muz, çilek, şeftali ekleyebilirsiniz.

Yine sütle pişirip biraz tarçın ekleyip de yiyebililirsiniz. Böyle yapınca biraz muz eklemek daha iyi oluyor sanki.
  • fraise  (08.02.16 12:29:04)
eti lifalif + 1
oatmeal yapabilirsiniz.

  • inheritance  (08.02.16 12:34:05)
Süt kullanmasam olmaz mı? Su falan? Laktoz'a tahammül edemeyeceğim hiç =]

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (08.02.16 13:02:10)
yulafli omlet. atom bombasi.

  • alperz  (08.02.16 13:09:14)
badem sutu, hindistan cevizi ya da soya sutune de bakabilirsiniz o zaman, suyla nasil olur bilemiyorum. lifalif alacaksaniz da sadelerini tercih edin zira kuru meyvelerinin icinde ne oldugu belli degil ve cok sekerli.

  • fraise  (08.02.16 13:10:31)
Ben müsli kullanıyorum. Yoğurtla yapıyorum.

  • dessy  (08.02.16 13:11:45)
Sağlıklı şeyler yiyeceksen müsli yulaf falan doğru tercihler olmayabilir. Ayrıca Lifalif'in içinde bulunanları yazayım:

Mısır unu (Gdo)
Buğday unu (Gluten)
Bitkisel yağ (Trans yağ)
Pirinç patlağı (Gluten)
Vişne şekerlemesi
Soya (Östrojen)
Glukoz şurubu (Finish him)

İçinde bunlar olan bir ürüne "Sağlıklıdır" demek cidden şahane bir olay. Yani klasik peynir zeytin yumurta yiyeceksen ye, yemeyeceksen bir şey yeme.
  • angelus  (08.02.16 13:25:32)
Lifalif'i eliyorum o halde?

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (08.02.16 13:31:06)
Lifalif'in Topkek'ten bir farkı yok teknik olarak. Üretilirken kullanılan ürünler aynı. Tabii sadece Lifalif için demiyorum bunu; aynı pazardaki tüm ürünler böyle.

  • angelus  (08.02.16 13:38:10)
Lifalif falan anlıyorum da müsli neden zararlı? Ben örneğin şu ürünü kullanıyorum: www.sanalmarket.com.tr

  • dessy  (09.02.16 11:50:06)
@angelus ofiste birbirimizi yiyoruz sayende. eti lifalif'in içeriğinde söylediklerinin hiç birisi yazmıyor.
Mısır unu (Gdo)
Bitkisel yağ (Trans yağ)
Pirinç patlağı (Gluten)
Vişne şekerlemesi
Soya (Östrojen)
Glukoz şurubu (Finish him)
bu bahsettiklerinin hiç birisinin ne adı var ne tadı!
Buğday unu zaten mamul, üzerinde de gluten ieçrir yazıyor zaten.
Lifalif'in neresi zararlı?
  • cliquot  (09.02.16 12:33:40)
cliquot; Paketin sol tarafına bak, enerji ve besin öğelerinin olduğu pencerenin altında yazıyor hepsi. Üzerinde "Gluten içerir" demesi onun sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor. O zaten uyarı olsun diye yazılmış oraya. Ha evet bitkisel yağ yerine trans yağ yazmaz ama bitkisel yağların sanayide kullanımı trans yağ şeklindedir.

  • angelus  (09.02.16 12:40:57)
herhangi bir endüstriyel işlenmiş gıdanın sağlıklı olma ihtimalinin olmadığını ofis insanları olarak biliyor olmanız gerekir zaten:)

sanayi tipi bitkisel yağ, un, glukoz şrubu ve şekerleme kullanıp evde bile yapsan sağlıklı denemezken üstüne bir de fabrika ortamında üretilmiş paketlenmiş gıdamsı bişey sağlıklı olmaktan o kadar uzak ki.

bir yandan da evde aynı malzemeyle yaptıkların iki günde bozulacakken bu meretler aylarca yıllarca bozulmadan durabiliyor. bu söylediğim tüm paketli bisküvi vb. hazır gıda için geçerli. bakterinin, mantarın tenezzül edip bulaşmadığı şeyleri yiyoruz bir anlamda:)
  • yesil kod adli mahmut yildirim  (09.02.16 13:07:34)