Reddildiğim işe tekrar başvurmak

Merhaba! İki ay önce başvurup, ikinci mülakatta elendiğim iş için tekrar ilan açmışlar. Beni tekrar düşünecek olsalardı dosyalarında varım, ararlardı herhalde diye düşünüyorum. Ama yine de tekrar başvurmalı mıyım? Ya da görüştüğüm İKcıya bir mail atsam mı? İki aydır işsiz olmaya devam ediyorum, yani durumumda bir değişiklik yok, neyi beğenmedilerse aynı şekilde devam ediyor. O yüzden bilemedim, size de bir sorayım dedim. Çok teşekkürler!

tekrar başvur diyecektim ama yine görüşmeye çağırıp, sonra size söylemedikleri x sebepten dolayı "teşekkür ederiz kardeş" derlerse boşuna vakit kaybı ve moral bozukluğu olur.

bence ik ya mail atıp cv ni tekrar ekle, en fazla cevap vermezler.
  • bonjurkes  (04.02.16 15:25:58)
hiç ik ya mail atmakla uğraşma bence. aklında kalmasın başvurunu yap yine ama çok da bişey bekleme.

  • re noreno  (04.02.16 15:30:12)
sana olumsuz olarak geri döndüler mi? eğer olumsuz dönüş yapmadılarsa, sadece 3. görüşmeye çağırmadılarsa mail at "olumlu olumsuz dönüş alamadım, ilanı tekrar görünce arayışınızın devam ettiğini fark ettim" şeklinde. tekrar başvurma, hiç mantıklı değil. zaten başvuru sürecini atlamışsın bir kere. sen olduğunu bi an hatırlamasalar, çağırsalar görünce hatırlasalar mesela inanılmaz saçma olmaz mı?

olumsuz olarak sizinle çalışamıyoruz dedilerse boşver başkasına kısmetmiş o pozisyon.
  • freya  (04.02.16 15:34:59)
tekrar ilan açma değildir o, güncellemişlerdir. kariyer net mi?

  • enkolaykullaniciadi  (04.02.16 15:39:22)
@freya son görüşmeden iki hafta kadar sonra ben mail atmıştım karar verdiniz mi diye o zaman söylemişlerdi olumsuz diye. zaten ilk ilanları başvuru arşivimde duruyor hala, aranılan eleman bulundu diyor. tahmin ediyorum ki işe aldıkları kişi deneme süresinde ayrıldı.

ikcıya mail atmayı da o yüzden düşündüm, hani beni tekrar düşünür müsünüz tadında.

@enkolaykullaniciadi kariyer.net evet, ama yukarıda dediğim gibi ilk ilan eleman alınmış olarak görünüyor
  • peki madem  (04.02.16 15:42:16 ~ 15:43:34)
başvur ama güzel bi önyazı da ekle.

  • soybean  (04.02.16 15:45:39)
başvur bir şey kaybetmezsin ;)

  • lcha  (04.02.16 16:20:47)
bence hayir gelmez ama gene de sor istiyorsan.

  • varg  (04.02.16 16:25:58)
başvur derim

  • basond  (05.02.16 11:09:36)