Marmara'da öğrenci veya taze mezunlarına sorum

Ben bu dönem yüksek lisansa kayıt oldum bir mühendislik bölümüne. Ders seçerken başka bölümden seçmek için olan butondan da gitim başka bir mühendisliğin yüksek lisans programından 1 ders seçtim.
Bu seçtiğim ders diğer seçtiklerimle çakışmıyor. Seçtiğim dersler listesinde var ancak ders programımda görünmüyor.
Enstitü telefonları açmıyor öğrenci işleri de danışmanınıza söyleyin o onaylarsa ok görünür dedi.
Danışmanım ise dersi açan bölüme dilekçe vermemi söyledi.
Yaşayan var mı bu durumu? Kayıt zamanında da tam 3 kere gittim bir evrak için emin olarak gitmek istiyorum cuma son gün ders kaydı için.

Lisans öğrencisiyim böyle şeyler hep oluyordu programda gözükmez yok sınav yanlış gözükür bir sürü ıvır zıvır. Bir sorun çıktığını hatırlamıyorum. Oldu ki sorun çıktı ders ekle çıkar dönemi sizde de varsa o zaman halledersiniz.
Siz yine de peşine düşün telefon asla açmazlar okula giderseniz daha iyi. Öğrenci işleri başka söyler hocalar başka söyler kimse bir şeyden emin değil genelde böyle işliyor.

  • jazzabel  (04.02.16 01:29:39)
lisans öğrencisiyim. ders kaydı süreleri dolana kadar (verilen ek süreler de dahil) derslerin görülmemesi onayda takılı kalması vs hepsi normal şeyler. ders seçimi yapmış gözüküyorsanız ekle çıkarda halletmeniz mümkün. benim geçen sene danışmanım derslerimi onylamayı unutmuştu. o yüzden ders almamış gibi gözüküyordum. o haldeyken bile dilekçe verdim açtılar dersleri. işler aksayabiliyor ama ders alamama vs gibi durumlar olmuyor bizim okulda. en kötü dilekçe verip açtırırsın dersi.

  • manuelka  (04.02.16 13:04:20)