adblock kullanmayanlar

nedeniniz nedir?

son zamanlarda daha cok kisi gormeye basladim, reklamlari engellemeyen.

neden kullanmiyorsunuz?

Bilmedikleri icin degil mi?
Bildikleri halde kullanmiyorlarsa olsa olsa site gelir elde etsin diyedir.

  • floydian  (09.01.16 13:11:22)
bildikleri halde kullanmayanlar var, gelir dusunduklerini de sanmiyorum. kullanmak istemiyorum cevabini aliyorum genelde sadece.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (09.01.16 13:12:01)
genelde girdikleri sitelerin reklamları rahatsız edici değildir.

  • gotic  (09.01.16 13:41:24)
youtube reklamlarını engellemesi yeter. youtubeye girmeyen biri yoktur herhalde.

  • kurudu da  (09.01.16 14:23:20)
az kullandığım browser a kurmadım,
çünkü bazı siteler adblock u görünce açılmıyor :)

  • titiraprap  (09.01.16 14:26:17)
Eskiden kullanıyordum, formattan sonra yeniden yüklemedim. Birkaç yıl oluyor. Reklam görmek veya görmemek beni rahatsız etmiyor. Sitedeki reklamı biri söylemezse fark etmiyorum bile. Youtube'un reklamlı olduğunu kurudu da söyleyince hatırladım. En kötü 15 saniye sonra kapatılabiliyor zaten, o kadar süre rahatsız etmiyor.

Bir de site para kazansın ya. Özellikle çok bilinmeyen sitelerde, kişi o kadar uğraşıp siteyi yapıyor. Adblock yüzünden reklamdan para kazanamıyor. Yapmış siteyi, uğraşmış o kadar, kazansın isterim. Siteden sonuçta para ile olmasa bile bir hizmet alıyorum, kişinin emeğinden faydalanıyorum. İki reklam görmemle para kazanacaksa, kazansın. Özellikle dizi siteleri. O kadar uğraşıp yüklemişler, benim hayatta yapmayacağım iş; o yüzden reklamı fark etsem bile rahatsız etmez. Bir yandan hırsız gibi hissediyorum yaptıklarını engelleyince. Youtube ayrı da, o sitelerdeki reklamları görelim bence hepimiz.
  • aychovsky  (09.01.16 14:30:39 ~ 14:41:27)