Maslak'taki fast food restoranına isim önerisi

Maslak'ta fast food restoranı açıyoruz arkadaşlar. Artizan ekmekle yapılan tostlar, panini sandviçler ve burgerler olacak menüde ön planda. İsimle alakalı Maslak'ta anket de yapıyoruz ama sonuçlar birbirine yakın çıkıyor, size de soralım dedik.

Şu an seçeneklerimiz şöyle:

-Toasted maslak
- H.A.M. cantinery Maslak
- Famous buffet Maslak
- Tostmodern Maslak
- Cheddar canteen Maslak

Seçenekleri acımasızca eleştirebilir veya olumlu yorum bırakabilir, neden o seçeneği seçmem gerektiğini anlatabilirsiniz.
Sizin isim öneriniz varsa siz de ekleyebilirsiniz.

Yardımcı olanlara benden grilled cheese :) saygılar

Toasted maslak.

çünkü en kısası dolayısıyla akılda kalıcısı yormayanı bu.

grilled cheese'imi alırım gelince.
  • cern de cayci olmak vardi  (10.12.15 14:38:57 ~ 14:39:04)
Maslak toastery.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (10.12.15 14:41:28)
Toastery olsun bence direk.

  • bedbed  (10.12.15 14:42:54)
abi neden hepsi İngilizce janjanlı isimler yahu, modern tostlar hanesi nasıl? cidden hoşuma gitti tostmodern'i görünce.

ya da ne bileyim biraz merak unsurunu arttırmak için "antik ff diyarı".

biliyorum saçma oldular ama nazarimda İngilizce mekan ismi Pahalılıkla doğru orantılı, en azından algıda :)

illa İngilizce acaksa da onerim; supreme fooder.
  • dirty pussy and cock  (10.12.15 14:44:35)
tostmodern iyiymiş :D

  • nice tnetennba  (10.12.15 14:45:37)
bence bu seçeneklerin arasında Toasted Maslak.

tamam beyaz yaka / plaza mekanı ama, en kısa ve telaffuzu kolay olanı seçtim. tostmodern'i ise beğenmedim :( post-modernizmi sevmediğim için itici geldi sdgsfdh.

bu arada hayırlı olsun, bol kazançlar şimdiden :)
  • fuel oil  (10.12.15 14:47:20 ~ 14:48:24)
Toastery'i buranın artistleri sever bence de.

  • arnold schwarzeneger  (10.12.15 14:47:26)
@dirty pussy and cock
Abi çünkü memleket kasıntı dolu. Özellikle Özellikle Maslak plazalar tarafındaysan millet janjanlı isim peşinde.

  • bedbed  (10.12.15 14:47:42)
cheddar canteen Maslak' ı sevdim ben ama Maslak içinde geçmek zorunda mı? olmasa daha tatlı çünkü.

  • pamuk helvalar cebe  (10.12.15 14:49:07)
Tostmodern güzel ve akılda kalıcı

  • limoncello  (10.12.15 14:51:38)
valla ben hepsine ön yargılıyım.
hele de Tostmodern Maslak veya Toasted maslak isimli mekana hiç gitmem. isimden kaybediyor direk. :)

tabi sen bana bakma. maslak'ta lifli tostla beslenip fitness center'lara giden beyaz yakalıları avlayabilrsin.
  • widee  (10.12.15 14:52:16)
Masfood:)

  • nothing in my way  (10.12.15 14:54:12)
tostmodern baya iyi olmuş.

  • yorke  (10.12.15 14:54:30)
@dirty pussy and cock
Öncelikle Nick seçmede baya iyisin isimde de öyle olacağını umuyorum :) aslında ingilizce olsun diye bi önceliğim yoktu ama beynimde bunlar üredi. Mesela H.A.M aslında ham yapmaktan geliyor :)

@ eksi sozluk e bi daha geldim @ arnold : toastery de şu an aklıma yattı

@ cern de çaycı @ fuel oil : ayrıca toasted ingilizce argoda fazla marijuanadan uçmuş kişilere de deniyormuş :)
  • sekwashere  (10.12.15 14:57:19)
@pamuk helva: zorunda değil ama nedense ben lokasyonun markada yer etmesi olayını seviyorum.

Ayrıca ikinci kelimeler ( cantinery, buffet, canteen) küçük puntolarla olacak, markanın faaliyet alanını belirtmek için
  • sekwashere  (10.12.15 15:00:29)
Ham'ın ham yapmakla alakalı olduğu hiç aklıma gelmemişti bence insanların da gelmez sanki ham yani domuz eti içeren ürünler varmış gibi bir intiba oluşturmuştu bende ilk gördüğümde müşteri gözüyle
Tostmodern iyidir ben olsam o isimli Cafe'ye giderdim, ham mam karıştırma bence

  • limoncello  (10.12.15 15:05:19)
Tostificcio diyorum ben.

  • sokrat usta  (10.12.15 15:06:52)
@sekwashere ; fena mı işte, üniversitede takılıp takılıp acıkanlar ve içip içip acıkanlar için birebir olur ahah =D

kadıköye mançiz ve munchies diye iki farklı mekan var mesela :)
  • fuel oil  (10.12.15 15:08:19)
tost meclisi nasıl?

  • dirty pussy and cock  (10.12.15 15:28:23)
yemek sepetine girecekseniz alfabetik sıra ile listeleme yapıyorlar. listenin sonlarında olmanız dezavantajınız olur, aklınızda olsun

  • oscar  (10.12.15 15:29:36)
@limoncello dediğin gibi ham domuz eti olduğundan ben de araya noktaları koydum.

Aslında diğer isimler kendi açımdan öyle düşünmesem de müşteri gözünde harf oyunu gibi görünür mü bunu kestiremediğim için bu tip bi arayışa girdim.

@sokrat usta : ficcio ne demek? Ayrıca hiç italyan erkeği tipim yok :)

@ dirty pussy : ) esprili ama kalite hissiyatı uyandırmıyor sanki. Gerçi belki diğerleri de öyle

Evet grilled cheese ler gelsiiinn :)
  • sekwashere  (10.12.15 15:35:53)
Toasting önerisi geldi az önce bu arada

  • sekwashere  (10.12.15 15:58:18)
"toastlak"

şubeleşme kaygınız yoksa zaten maslakta olan bir yer için ayrıca yer belirtmek uygun kelimeler bulmadıkça "bence" gereksiz.

tabelanızı zaten maslakta olanlar görecek.

olurda ilerde bir gün toastlak adında bir yer görürsem maslakta ve çok para kazanırsanız telif hakkı isterim.
  • cirkinkizyokturazvotkavardir  (10.12.15 15:59:55)
Ne kadar özenti iğrenç isimler

Türkçe isimli bi şey açsanız özenti görünemiyor ve özentilere hitap edemiyorsunuz değil mi

Halbuki bir iki istisna haricinde sizin de müşteri kitlenizin de ataları köyden geleli kırk sene oldu olmadı. Ama çok burjuva gibi çok şehirli gibi görünmeliyim. Tolga annemle tanışınca, babamı görünce acaba beni bırakır mı:(

Bu nasıl bir yabancılaşma, nasıl bir ben çok küreselim yea illüzyonu aklım almıyor

Ydsde 70i aşıcam diye kıçını yırtar

Sonra cheddar ziki maslakta çekin yapar

Hey allah akıl versin
  • i ve been mistreated  (10.12.15 16:01:23)
@i ve been mistreated, bu ne şiddet bu celal? insanların atası babası 40 yıl önce köyden gelmiş olabilir ama dünya değişiyor.

plazaların yoğun olduğu bir bölge, üniversite var, gayet enternasyonal bir muhit. ismin ingilizce olması bu bakımdan bence mantıklı. "tostçu abi" mi koyulsun, "kardeşler tostçusu" mu olsun? tavsiyeniz nedir?

kişinin kendi bileceği iştir, ve ingilizce olsun istiyordur dükkanının adı. tüm türkiye'de her yerin adı öz türkçe zaten, burası ingilizce olduğu için özenti oldu :(
  • fuel oil  (10.12.15 16:08:45)
Tostmodern + 1 - içeriği açıkça belli aynı zamanda İstanbul Modern/CerModern olası göndermesiyle janjanlı ve kalite hissi uyandırıyor.

BLT Maslak
Cheese and Toasted
Tostão - (bkz: tostao)
  • heritage  (10.12.15 16:08:56 ~ 16:11:33)
@vedatchili @cirkinkızyoktur. : isimde maslak yazmasak da yemeksepetinde yanında lokasyon yazdığı için müşteri Tostmodern maslak veya x maslak olarak görecek. Aslında ben de o yüzden buraya yanlarına maslak yazdım biraz da

@ i ve been mistreaded: since my baby left me i ve been losin my heart. Türkçe de düşündüm ancak genel olarak Türkçe'de yeni açılan yerler x dürüm işleri, y ünlü mamüller atölyesi , z lezzet durağı gibi isimler seçiyorlar. Bunlar bana samimi gelmiyor, onun dışında aklıma bir şey gelmedi sadece o.
  • sekwashere  (10.12.15 16:12:46)
@ Heritage Cheese and toasted güzel bir slogan, lucky strike it's roasted gibi. Mad men de don draper bunu bulmuştu ilk bölümde. ben de it's toasted mı yapsam demiştim ama seninki daha iyi. Ama BLT nedir?

  • sekwashere  (10.12.15 16:18:17)
@sekwashere
BLT diye meşhur bir sandviç vardır. Bacon lettuce tomato baş harfleri. İçindeki malzemeler yani.

Yani o üçünü benim isim tavsiyelerim olarak yazmıştım.
  • heritage  (10.12.15 16:22:08 ~ 16:23:23)
tosta mista
portekizce'de "karışık tost" demek, bence güzel bir uyumu var.

ya da tostada (toasted'ın ispanyolcası).

idit: tostmodern'i beğenmedim. burada teşvikiye'de "tost bildiklerim" var, o da hoşuma gitmiyor.
  • peggy  (10.12.15 16:30:04 ~ 16:30:57)
@peggy : evet teşvikiyede tost bildiklerimi isim olarak ben ilk başta sevmiştim ama sonra olmamış dedim. Ayrıca o da bişey mi Türk patent enstitüsünden marka araştırırken gördüm adam "tost hayatı" ismini almış ya :)

Bu arada gelen önerileri de sıralayayım belki daha uygun gelebilir.

Toasting, toastery, masfood, toasting, tostificcio, tost meclisi, tosta mista gibi öneriler de var
  • sekwashere  (10.12.15 16:39:00)
Faruk tost

  • partizan  (10.12.15 16:45:51)
Maslock
Maslocked
Maslab
Must Luck
  • kaledekiyalnizlik  (10.12.15 16:57:36)
Toslak

  • fleshbloodmore  (10.12.15 17:00:54)
"toastery" olur. "tostmodern" diye bir yere gitmem.

  • e haliyle  (10.12.15 17:41:54)
@zoghourt : çok harf oyunlu cin isim gibi mi duruyorlar, bu imajı vermek istemiyorum çünkü.

Aslında ben Kamil's koymak istiyordum ama veto yedim çevremden

Grilled cheese ler için maslak yakınında olanlar adres verebilirler, olmayanlar da bir gün Maslak'a buyursunlar, yanında çay bi de...
  • sekwashere  (10.12.15 18:11:05)
"Avni Baba'nın Meşhur Ayvalık Tostu"

şaka şaka tostmodern iyi.
  • zawisza  (10.12.15 22:07:12)
@zawisza :)

Bi deneme yapayım: "22 Aralık Tostmodern maslak rezaleti " oldu mu ha :)
  • sekwashere  (11.12.15 00:16:29)
bu gidişle adın "tik vermeyen ipne tostçu"ya çıkacak, demedi deme.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (11.12.15 09:58:09)
@eksisozluk e bi daha geldim: ipne mi? Aşkolsun.

Tik atmak diye bişe mi varmış, şimdi duydum. İyi bişey galiba hepinizi tikliyorum şimdi
  • sekwashere  (11.12.15 16:43:18)