Milli Piyango Uzmanları Aranıyor

Şimdi duyuru elime havadan gelen 500 tl var.

Dedim ki haydan gelen huya gitsin ama bir de ya çıkarsa, başka türlü bu hayattan yırtacağımız yok :)

Hepsini piyangoya yatıracağım ama olasılıkları maksimuma çıkarmak için strateji ne olmalı?

1. yılbaşında mı alayım, olasılık artıyor mu yoksa ikramiye bedeli yüksek olduğu için mi yılbaşında almak lazım? Ya da normal zamanla bir fark olmaz mı?

2. Farklı farklı piyangoculardan mı almalı?
Yoksa aynı piyangocudan sıralı halde mi?

3. Başka her türlü stratejiye açığım.

Dünyayı dolaşacak kadar para çıkarsa söz duyuruya da bir kıyağım olacak :)

Ah be bat dünya bat, kör ol da piyango bileti sat!

Cenix +1

  • soul sacrifice  (01.12.15 21:20:40)
o para bi şekilde uçup gidecek bari böyle bi ihtimal var :)

  • su olsam ates olsam  (01.12.15 21:24:48)
tanesi 5 liradan 100 çeyrek alabilirsin. seri bilet aldığın zaman;

son 2den 8 adet ; 8x10=80 TL
son 1 yani amortiden; 2x10x5=100 TL

yani 180 TL garanti olarak kazanacaksın.

bence en doğrusu geçmiş haftaların sonuçlarından birkaç tanesine seri 100 bilet rakamını gir tek tek. sonra ortalamana bak. 500 liranın üstüne çıkıyor yada yaklaşıyorsan denemekte fayda var. ama yılbaşında daha çok bilet oynandığından ihtimal azalır
  • emekli intihar komandosu  (01.12.15 21:25:01 ~ 21:26:10)
@emekli intihar komandosu; çok teşekkürler

tek tek seri girdim en fazla son 3 çıktı toplamda 195 tl :)

bikaç kere daha deneyip bakayım..
  • su olsam ates olsam  (01.12.15 21:38:28)
Hepsini milli piyangoya yatırma biraz iddaa oyna bence xD

  • ekaterina  (01.12.15 21:46:05)
@ekaterina; tek alanda uzmanlaşmak istiyorum yoksa iddiadan anlamadığımdan diil :P

  • su olsam ates olsam  (01.12.15 21:49:29)
Kazı kazan al

  • infernalcadre  (01.12.15 21:59:39)
bilyonerden al biletini belki piyango çıkmayabilir ama 6 kişiye el clasiccoo hediye ediyorlar

  • difdiringi  (01.12.15 22:16:16)
10 numara oynardım ben ikramiyesi az ama olasışığı daha yüksek. milli piyango oynayacaksam da yılbaşında oynamazdım.

  • josephinebrunsvik  (02.12.15 09:07:35)
edit: bu akşamki garip gelişme:

tam ışıklardan geçip evime gidiyorum. yokun ortasında milli piyangocu bir abi "piyango piyango" diye seslenmeye başladı. oralı olmadım. sonra ışıkta bekleyen 3 kişiyiz yanımıza geldi "size de çıkabilir" dedi ben yine kafamı bile kaldırıp bakmadım. bir yandan da ulan adam ayağıma geldi, alsam mı bari aklımdan çıksa, neyse yeşil yandı diyorum.

neyse yine hiç bakmadan karşıya geçtim. ara sokağa girdim para çektim atm.den. yola devam ettim. aynı abi yol üstündeki kahve dünyasında masaları dolaşıyor yine piyango diye. bakmadan geçtim ilerde atm ye para yatırdım bi baktım abi dibimde "size de çıkabilir" diyor :D

"abi dur senle bugün çok karşılaştık 1 dk işimi bitireyim bi çeyrek alayım" dedim. abi bekledi beni o arada size de çıkabilir diyip duruyor.. bir çeyrek alacakken "burada çeyrek seri var ondan al" dedi. baktım biletlere böyle deste yapmış zımbalamış birbirine kenardan hepsi karışık sıralı değil ama son rakamlar sıralı değil mantıklı geldi. 125 tan toplam 15 tl. tam alıyorum "yok sen bundan al, bundan al diye yarım seriyi tutuşturdu elime. yok diyorum diğerini alıcam diyorum, tutturdu buna çıkacak abla, bunu al sen diyor. koptum orada abi yapma diyorum, ve evet tarihimin en saftirikliğini yapıp hem yarımı aldım hem de çeyreği aldım, toplam 375 tl verdim "abi hadi sen de erkenden eve git" dedim abi de mutlu mutlu gitti "sana çıkacak" diyerekten..

eskilerin iktisatçısı şimdinin pazarlamacısı olarak tufaya mı düştüm bilemedim :D abiye inanmak istiyormuşsam demek :))

neyse bişekilde alacaktım ona kısmetmiş diyerekten kafamdaki sorularımı sorayım hala azimle okuyan arkadaşlar için:)

1. bu biletler zımbalı kenardan bunları hiç ayırmayacağım bir yırtılma vs olmasın diye de ama zımbalı haliyle ödeme alabilir miyim?(bana çıkacak ya:)

2.biletler gerçek mi nereden öğrenebilirim? böyle sokaktan pek bilet almam,bayiye falan giderim..kıllandım şimdi nasıl emin olsam?

3.bütün biletleri çeyrek almak istiyodum, yarımlık seri elimde patladı gibi oldu aslında. başka bir yerde onun yerine 2 çeyrek seri ile değiştirebilir miyim? nasıl oluyor bu işler? ha bi de abi mutlaka bunu al dedi, değiştirirsem içime dert olur mu bilemedim..

EDIT THE LAST: Hocam çıkmadı yine çıkmadı. Amorti ve son 2 rakamdan toplam 175 tl çıktı. Yani günün sonunda 200 tl içerdeyim. 55 trilyondan 250 bine kadar çeşitli alternatifler üzerine gül gibi planlarım elimde patladı :( kısfmet
  • su olsam ates olsam  (08.12.15 20:54:00 ~ 02.01.16 17:28:10)
1 bırak zımbalı kalsın. ikramiyeyi oyle de verirler.

2 arkasında müdür var mı hepsinin bayi adını gösteren!!? bir de biletleri ışığa tut para gibi filigran vardır mp nin

3 değişmezler sanmıyorum.
  • difdiringi  (09.12.15 12:55:07)