en güzel zamanda yolculuk filmi

sizce nedir?

back to the future

  • la noix  (27.11.15 20:23:36)
bttf harici derseniz, "zaman makinası 1973"

çok iyi olmasa da eğlenceli
  • şapşiko  (27.11.15 20:35:33)
groundhog day

  • whimsical  (27.11.15 20:39:00)
  • talemon  (27.11.15 20:42:18)
twelve monkeys. zaten en iyi bilimkurgu olur aynı zamanda.

  • kargn  (27.11.15 20:49:52)
en iyi bilimkurgu blade runner da, neyse. konu o değil. :)

  • whimsical  (27.11.15 20:51:37)
about time
the butterfly effect

  • bohr atom modeli  (27.11.15 21:07:03)
los cronocrimenes

  • cekilmis gayfe  (27.11.15 21:13:13)
BTTF
Bill & Ted's Excellent Adventure
Time machine
  • ilkerrr  (27.11.15 22:00:35 ~ 28.11.15 04:36:53)
Güzel: Twelve Monkeys
Eğlenceli: Back to the Future
Kafa siken: Predestination

O değil de, Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim" filminin zaman yolculuğu filmi olduğunu iddia ediyorum bir ara makale yazıcam üzerine. :)
  • rodriguez2  (27.11.15 22:17:43)
Yüz Liraya Evlenilmez
ne zaman izlesem çocukluğuma dönerim. gündüz kuşağında türk filmleri yayınlanan zamanlara. ciddiyim.

  • bigbadabum  (27.11.15 22:26:48)
BTTF
Terminator
Planet of the Apes
Edge of Tomorrow
Austin Powers - The Spy who Shagged Me
Looper
  • whoami  (28.11.15 00:31:08)
abi neler yazıyorsunuz siz? polemik olmasın diye doğrudan örnek vermeyeceğim ancak .mk illa filmin bir kısmına zamanda farklılaşma/ değişme yaşanıyor diye o filmi nasıl 'zaman yolculuğu' filmi yaparsınız? hadi yaptınız diyelim (ki haklı olabileceğiniz noktalar olabilir diyelim) o filmleri nasıl tutupta en güzel zamanda yolculuk filmi diye burada yazarsınız? hiç zivklir rinklir diye ötmeyin kalbinizi kırarım, kırarım bilirsiniz, o filmlerim olayı o değil olum. o filmleri güzel yapan başka şeyler var, başka özellikleriyle o filmler güzel. neyse daha fazla uzatmadan soruya cevaba geleyim;

back to the future hariç düşünürsek işte bu film;
www.imdb.com
  • air  (28.11.15 00:41:56)
zaman makinesi değilde paralel evren var baya iyi filmdir www.imdb.com

  • docrivers  (28.11.15 00:56:30)
En güzeli değilse de enteresan bi filmdi: das jesus video

  • marjory  (28.11.15 01:25:36)
back to the future zaman yolculuğunun en parodi hali, sci fi demektense fantastik denmeli. ya da sci fi deyin lan. çok da umurumda en temel ayrımları yapamamanız.

bundan sonrası spoyler, 12 maymunla alakalı..

twelve monkeys'te en temel postüla peşinen konmuş: zamanın gidişi değiştirilemez. büyükbaba paradoksu oluşumunu da delilikle bağlayıp olaydan kusursuz sıyrılmışlar.
ayrıca madeleine stowe öpülesi bir hatun ve bruce willis filmde kabağı birkaç defa gösteriyor.daha ne istiyorsunuz anlamıyorum.

spoyler bitti.

sadece zaman yolculuğu ile ilgili olursa ben ona zaman yolculuğu derim diyorsanız
primer
bununla ömrünüzü çürütebilirsiniz.
  • kargn  (28.11.15 02:18:15)