Kahve Çekirdeği Kokusu

Merhaba

Ofiste güzel filtre kahveler yapıyoruz, keyfimiz yerinde. Kavrulmuş çekirdeklerin olduğu paketi açışımda mis gibi geliyor burnuma ve belki de içerken aldığım hazzı alıyorum. Sonra merak ettim aklıma geldi :

1. Sadece koklamak da içmek gibi uyarıcı etkiyi yaratır mı ?
2. Acaba bundan sonra kahve içmek yerine (seviyorum o ayrı) ufak bir kutuyla yanımda taşısam, örneğin doğada, outdoor etkinliklerde; arada istedikçe kutuyu açıp koklasam nasıl olur ?

uyarici etki yaratma ihtimali cok dusuk. aksama kadar torbacilar gibi solumaniz lazim sanirim.

2- insanlar manyak mi bu der, onun disinda neden olmasin.
  • bohr atom modeli  (17.11.15 12:59:29)
bazı filtre kahvelerin paketlerinde ufak bir delik oluyor. normalde kapalı ama oraya bastırınca delik açılıyor, sırf koklayasın diye yapmış adamlar. bence koklayabilirsin, bakan da baksın.

  • acukali ekmek  (17.11.15 13:13:18)
1- Yapıyordur kesin de kısa sürelidir herhal.
2- Olur tabii seviyorsanız, tabii arada değiştirmeniz gerekir, kokusu yok oluyor belli bir yerden sonra. Ne olabilir ki zaten en kötü?

Ek bilgi, demlenmiş filtre kahvenin çöpünü (yani çekilmiş kahveyi) ufak bir kaseye koyup buzdolabına yerleştirirseniz buzdolabındaki kötü kokuları da engeller. (Tabii bunu da arada tazelemeniz gerekiyor.)
  • whoosie  (17.11.15 14:32:34 ~ 14:32:51)