Kernel Security Check Failure [Mavi Ekran]

Selamlar,

1 haftaya yakın başlıkta yazan mavi ekran hatası ile karşılaşıyorum. İnternette arama yaptığımda karşıma 4-5 tane seçenek çıktı hepsini denedim sonuç alamadım ve sonuç olarak siz değerli duyuru ahalisinin şefkatli kollarına salındım.

Denediğim ancak işe yaramayan işlemler şöyle:

- Chkdisk yaptım
- Ram kontrollü yaptım, ramlerde sorun çıkmadı
- Virüs taraması yaptım
- Komple temiz bir format attım
- Bilgisayarın tüm parçalarını söküp tekrar taktım

Başka ne yapmam gerekiyor? Bir türlü çözemedim sorunu. Bir anda durup dururken mavi ekran çıkıyor ve bilgisayar yeniden başlıyor. Herhangi bir işlemin ardından da olmuyor bu. Gelişigüzel şekilde gerçekleşiyor. Bazen 3-4 saat sorun olmuyor bazen üst üste 15 dakika içinde 2 kere yaşanıyor.

Şimdiden teşekkürler!

Fanlardan biri bozulmuştur, ısındığı için kapatıyordur bilgisayar kendisini. CPU-Z indirip fanları kontrol etmende fayda var.

  • polifonik osuruk  (13.11.15 13:56:35 ~ 13:56:41)
@polifonif osuruk Speen Fan indirip ona da bakmıştım ısı değerleri normal gözüküyor.

  • osurmaya mi geldik  (13.11.15 14:14:03)
Isı değerlerinden ziyade fanların dönüş hızlarına bakabilirsin. Ha normal diyorsan güç kaynağı sıkıntısı da olabilir. Güç kaynağın bazen kesinti yapıyordur, işlemci voltaj düşüklüğü algılayıp kapanıyordur.

Hani geçtiğimiz hafta benim de bilgisayarım patladı, baya baktım, ettim bulamadım sorunu; yarın Eksen'e götürücem baksınlar diye. Bazen evde çözülemediği de oluyor, sonra saçma sapan bir şey çıkıyor (vidası geveşemiş abi). Çok kasmayacaksa götür, en fazla 45-50 lira servis ücreti verirsin.
  • polifonik osuruk  (13.11.15 15:13:07)
Ekleme yapayım; bilgisayarı götürmek üzere RAM'leri -farklı slotlara- taktıktan sonra bir çalıştırayım bakayım dedim ve alet çalıştı. Hala da çalışıyor saçma bir şekilde. Eksen'in servise uğradım, çalışan bilgisayarı getirmedim ama böyle böyle diye mevzuyu anlattım. Patlayınca getir, kontrol ederiz dediler. Muhtemelen RAM slotları ya da RAM'lerde oksitlenme olabilirmiş. Slot değiştirince ya da çıkartıp takınca bir toparlamış olabilir falan dediler.

Senin sorunun çok muhtemel bir PSU arızasına işaret olabilir. Voltaj düştüğünde korumak için kapatır aleti. Event ID 41, Task 63 hatta bunun detayı. Event Viewer'dan bir kontrol etmen de faydalı olabilir.

Benim tarafta sorun hala çözülmedi, ama sana bir faydam olursa ne güzel...

Hadi kolay gelsin.
  • polifonik osuruk  (15.11.15 16:47:19)