sahibinden get satışı

Sahibinden'de sattığım bir bilgisayar parçası var (ses kartı). Get ilanı açarsanız ürünü alabilirim dedi birisi. Ürünü get ilanına çevirdim, buraya kadar sorun yok.

lakin internette satılan ürünün geri iadesi vs. durumuyla ilgili bir sorum var. Bu ürün kapalı ambalajında, ve tek açımlık paketi var (kenarı yapışkanlı). Alan kişi ürünü açtıktan sonra geri kapatıp hiçbir şey olmamış gibi ürünü yollayamaz yani. Bu durumda paketi açıldığı ve paketi bozulduğu için geri yollanabilr mi yine de?

Bu durumda eğer kullanıcı ürünü herhangi bir sebeple geri gönderirse ben satıcı olarak zarar görmüş olmaz mıyım? Sonuçta ürünü açılmamış kutu olarak satıyorum ama ürün açılmış olacak, doğal olarak ürünü aynı fiyata satamayacam.

İlk kez get ile satış yapıyorum, ondan dolayı soruyorum

yazın daha kötüsü başına gelenleri duydum.

adam ürünü alıyor, boş kutuyu gönderiyor, iade diyor.
parasını alıyor sen de hiçbir şey ispat edemiyorsun.

son zamanlarda bu şekilde çakallık yapanlarla dolmuş sahibinden.
  • livaneli kadir  (24.10.15 14:02:26)
getli satış satıcıyı değil alıcıyı korur. iade almaz zorundasın. böyle bir durumda değer kaybı yaşarsın.

  • kuzey li  (24.10.15 14:02:33)