merkezi ısıtma sistemi yüzünden üşüyorum

aslında dışarda güneş var ama bizim ev nasıl bir yalıtıma sahipse yazın soğuk kışın sıcak olabiliyor. dışarısı güneşli olduğu için kalın şeyler giymek istemiyorum ama ince giyinince de üstüme yorgan almazsam üşüyorum evde. süveter giydim de altındaki kalın olmayınca o da pek iş yapmadı ayaklarım falan çıplak geziyorum çünkü. yorganın altındaymışım gibi ısıtıcak bir yöntem var mıdır yataktan kalkınca.

yorganın içindeki sıcaklığı kalktıktan sonra da yakalamaya çalışmak bana pek sağlıklı gelmedi doğrusu. Oda sıcaklığı ölçen aletlerden varsa bakın bakalım kaç derece, bu bahsettiğiniz üşüme +18 ve üzerinde gerçekleşiyorsa doktora gidin bence, kan tahlili falan yaptırın.

Doğrudan çözüm olarak akla gelen ilk yöntem ise dokunmatik-yumuşak battaniyeler oluyor tam vücuda sarmalık onu sarıp dolaşabilirsiniz, oturabilirsiniz.
  • candanag  (14.10.15 11:49:40)
dışarısı güneşli olduğu için kalın giymemek nasıl bir mantık ya. donacan mı evde illa :)
yataktan kalkınca kalın giyineceksin yöntem çok basit. polar malzeme iyidir.

  • cekilmis gayfe  (14.10.15 12:07:16)
"dışarısı güneşli olduğu için kalın şeyler giymek istemiyorum"

esek öldüren günesi diye bir tabir vardir, bir bak ona.

termal iclik terletmeyecek rahat ettirecek sicak tutacak seylerden. daginin ucuz, blackspadein pahali ama kaliteli üstlerinden öneririm.
  • portmanto  (14.10.15 13:19:05)