[]

Apple'da Çalışan Birisi Ne Kadar İndirimli Alışveriş Yapabilir?

Çalıştığı pozisyona bağlı olarak apple store satış fiyatından indirimli ürün alabiliyorlar mı bu arkadaşlar?


Teşekkürler, güç sizinle olsun.

 
"Most Apple software can be purchased at a 50% discount, and AppleCare comes with a 25% discount. After 90 days on the job, employees can choose either $500 off the price of a Mac (excluding the Mini) or $250 off an iPad [this offer can be repeated every 3 years]"

Ayrica Google calisanlarinin da Apple urunlerinde indirimi var.
  • crown  (11.10.15 23:46:52) 
@crown,

öncelikle teşekkürler.
sonralıkla, bu şartlar türkiye zorlu apple store'da çalışanlar için de geçerli midir acaba?
  • battal gemalmaz  (11.10.15 23:50:11) 
Zorlu Apple Store'da calisandan kastiniz kim? Store Manager Apple calisanidir ama oradaki destek elemanlarinin Apple calisani oldugunu sanmiyorum.

Apple calisanindan kastim maasini direkt olarak Apple'dan alan kisiler. Genelde magaza destek elemanlari sozlesmeli personel oluyorlar, baska bir insan kaynaklari firmasindan kiralaniyorlar.
  • crown  (12.10.15 00:00:28) 
evet geçerli ama tüm çalışanlar için mi yoksa belirli bir seviye ve sonrası için mi bilemem. bi akrabam çalışıyor apple store'da. onun da böyle indirimleri var.
kendisi için kullanmak için %30 ve 500 dolar mı euro mu ne indirimi varmış. bir de her yıl 10 adet kullanmak için %17-20 arası indirim hakkı oluyormuş. başka bir akrabam macbook pro aldı bu indirimle.

  • mesene  (12.10.15 00:04:05) 
İşte Zorlu Center'da mağazada çalışıyor. Pozisyonunu tam olarak bilmiyorum.
Baya yüklü bi makine siparişi vereceğiz, bi araba parası kadar diyeyim. Bu arkadaşın indirim anlamında faydası olur muydu onun için sormuştum.
Tekrar teşekkürler.
  • battal gemalmaz  (12.10.15 00:05:08) 
olsa bile toptanda bi indirim olmaz sanmıyorum.


  • Wilhelm  (12.10.15 02:36:49) 
Araba parasi kadar verilecekse, ben avrupadan getirtme yoluna giderdim. Avrupada bu tür indirimler daha cok oluyor. En son MBPR %20 indirimli almistim. Ayrica birde vergiyi hesaba katarsan süper fiyat cikar ortaya.


  • VIPCH  (12.10.15 12:57:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.