Hasar kaydı olan araç alınır mı ?

Arkadaşlar Selam,

çok uygun fiyatlı bir araç var. 10.000 km de 30.000 hasar kaydı var. emsalleri 40.000 - 45.000 bandında iken sahibi de zor durumda olduğu için 28.000'e veriyor. araçtan çok anlamam. geri satış zor olur onu biliyorum ama zaten en az 4-5 sene kullanmak üzere alıyorum. başka ne gibi sıkıntılar olabilir araçta ? ya da mantıklı mı böyle bir araç almak ?

arabalardan hiç anlamıyorsan hiç bulaşma hacı. 40-45 bin liralık arabaya 30.000 hasar kaydı varsa o arabadan hayır gelmez zaten.

  • t joe  (08.09.15 10:21:08)
o oranda araç alınmaz.

alsan satamazsin. satmayacağım dersen de, sanayiden çıkıp çıkamayacağını kimse garanti edemez.
  • nucleon  (08.09.15 10:26:05)
Elbetteki satarken çok problem yaşarsınız, 30 bin hasar kaydı demek, çok büyük ihtimal takla atmıştır demek :) değişen ve işçilik çoktur, şasi çok büyük ihtimal işlem görmüştür. ama görüldüğü üzere sizin gibi değerinin çok altında olduğu için almayı düşünen insanlar çıkacaktır.

Kişisel görüşüm bulaşmayın. standartınız nedir bilemiyorum, ama 32-33 bine hyundai i20, 2013-2014 sıfır ayarında (10.000-20.000 km) araçlar bulabilirsiniz.
  • janavarorion  (08.09.15 10:29:14)
fark yüksek. anlıyorsan alınır diyorsan çok iyi fiyat... anlamıyorsan çok pişman olabilirsin...

  • istanbul beyefendisi  (08.09.15 10:29:58)
30binlik hasar tek bir hasar ise koşarak uzaklaş. 40-45lik araba tek seferde 30binlik kaza yaptıysa o arabayı küllerinden toplamışlardır.

parça parça ama toplamda 30binlik hasarı varsa, bu seferde yürüye yürüye uzaklaş o arabadan. bu noktada araç sahipleri genelde şunu derler, yetkili servis hasarı şişirmiş, kaskodan para almak için yüksek gösterildi filan derler. bazı durumlarda doğru da olabilir. aracı görmeden birşey diyemeyiz.

bu durumda nasıl pert olmamış o araba, ilginç.
  • battal gemalmaz  (08.09.15 10:41:47)
hasar ne hasarı acaba? ön kaput kısmından bişeye tostadıysa motora zarar vermiş olabilir, hiç bulaşmayın.

motor ve yürüyen aksama zarar vermemiş bir hasar kaydıysa, çok fırsat bir durumsa neden olmasın? satışta benzer şekilde zorlanırsınız.

takla atmış olma ihtimali bence de yüksek.
  • ethros  (08.09.15 10:55:32)
battal +1

  • chaotic good  (08.09.15 10:55:37)
rakam yüksek, muhtemelen ciddi bir kazası vardır. ithal araç ise yedek parçası pahalıdır deyip bi şans verilebilir. bunun için de kaza fotoğraflarını ve servis faturasını inceleyin. "yav ne servisi sanayide yapt.." derken koşarak uzaklaşın.

  • screamshot  (08.09.15 10:57:26)
2011de birkac aylik fiesta'm ile kaza yaptim. Araci 34500e almistim. Hasar 24 bin civarindaydi. 2-3 binle pert olmadi araba. Serviste kaskoyla yaptirildi. Bugune kadar da bir kez olsun sikinti yaratmadi hicbir sekilde. Aman surasi da soyle diyebilecegim hicbir sorun yasamadim cok sukur. Ön duzen konsola kadar her sey degisti arabada.
Yani diyecegim serviste yapildi ve tamamen orjinal parcalar takildiysa belki de bi' sorun yaratmayabilir. Alip yetkili servise goturmek lazim. Ha yok servis harici sanayide yapildiysa o zaman temkinli yaklasmak gerek.

  • isott  (08.09.15 11:08:18)