Uçak bagaj ölçüleri

Arkadaşlar atla jet ile uçacağım kargo bölümüne koyulan bagajın ağırlığı max 20kg peki bunun ölçüsü olmak zorunda mı standart olan 23x40x55 cm mi? el bagajının standartları 25x45x56 cm ve ağırlığı 8 kg, o zaman kargo tarafına verdiğimiz bagajın farkı ne. yoksa kargo tarafına verdiğimizin illa bir ölçüsü olmak zorunda mı.

orta boy ya da büyük boy bavul olarak verebilirsiniz. bunun dışında bir ebat varsa oversize vs hikayesine girer ama merak ediyorsanız kapı bile götürebilirsiniz yanınızda. ek ücret talep edebilirler.
kapı imalatçısı değil normal yolcu olduğunuzu düşünüyorum orta boy, büyük boy, mega boy bavul verebilirsiniz bagaja.

  • ozdek  (03.09.15 17:48:08)
Genellikle 3 ölçünün toplamı üzerinden değerlendirme yapılıyor bagaja verdiğin parçalarda. Üçünün toplamı 165 cm'i geçmeyecek vs gibi.

  • cakabo  (03.09.15 17:48:41)
Kayıtlı Bagaj
Atlasglobal'e uçagın alt bölümünde taşıması için teslim edilen bagajdır. Yolcu bütün bagajlarını Atlasglobal'e teslim ettikten sonra Atlasglobal personeli her bagaj için yolcunun ismini, uçuş numarasını ve bilette ki uçulacak şehirleri belirten etiketleri üretir. Bagaj etiketlerinin bir kopyasını yolcuya varışta bagajını alması için teslim edilir. Bir parça bagaj 32 kg. dan ağır olamaz. Ücretsiz bagaj limitini aşan bagajlarda ekstra ücret alınır, ancak hiçbir şart altında bir parça bagaj 32 kg'ı aşamaz.

Zeytinyağı, turşu, salça gibi akıcı maddeler; aseton, kolonya gibi yanıcı maddeler ve bagaj niteliği taşımayan teneke kutu, çuval, naylon torba, bidon gibi eşyaların serbest bagajınızda veya kabin bagajını olarak hiçbir şekilde uçağa alınmayacağı unutulmamalıdır.

demiş ama boyut vermemiş. orta veya büyük boy br bavul kullanabilirsiniz mantıken.
  • mesgul ve huzursuz  (03.09.15 19:36:45)