ayağıma Paslı çivi batti

Sb ne yapmam gerekir öyle içine kadar girmedi hemen çıktı fakat kan aktı. Ayağımın VE çivinin resmini alabilirim.
En son yaklaşık 10 yıl önce tetanoz aşısı oldum.
Herhangibi bir sağlık kurumuna yakın değilim gidilir de ben pek gitmek istemiyorum

gitmek istemiyorum ne demek ya :) git tabii ki tetanoz aşısını ol. doktor 5 sene içinde aşı oldun mu diye soracak zaten.

  • ufukcel  (08.08.15 15:50:27)
Bu ne saçma bir rahatlık la. Atma ayağının fotoğrafını. Git aşını ol.

  • sesee  (08.08.15 15:53:11)
Rahatliktan dolayı değil sebebim. En yakın hastane araba ile bir saat. Arabam yok. Otostop çekmek gerek tamamen uzaklıktan dolayi illa ki gitmem gerekiyor ise gideceğim zaten

  • belkider  (08.08.15 15:57:54)
yıllar evvel komşumuzun ayağına paslı çivi battığı için dizden itibaren kesmek zorunda kalmışlardı.

bunun şakası yok isterse başka şehirde olsun git hemen doktora görün.
  • tolga asp  (08.08.15 15:58:21)
Dediğin gibi otostop çekmeye çalış o zaman. Bir şey olur ya da olmaz onun garantisini kim verebilir burada fotolara bakarak bilmiyorum ama işini garantiye al lütfen. Hayatından bahsediyoruz.

  • sesee  (08.08.15 16:02:22)
doktora gideceksin, fotoğraf atsan ne olacak ?

  • nucleon  (08.08.15 16:02:39)
tetanosdan ölmek istemiyorsan tam teşekküllü bir devlet hastanesine başvuruyor, aşını oluyorsun. istanbul ankara v.b. büyük şehirlerde değilsen her il merkezinde bir devlet hastanesi bulunur.

  • tururo  (08.08.15 16:03:16)
hemen acilen gidip tetanoz aşısı olman gerekir. tetanoz kasılmalarla öldürür ve çok sancılıdır. bunu yazıp takip edeceğine 112'yi arasaydın, çoktan yanına gelmişlerdi!

  • bıdıbıdı  (08.08.15 16:07:19)
gidip aşı olacan bunun başka çaresi yok.

  • ergenpezeveng  (08.08.15 16:40:20)
Geldim hastaneye 20 dk dir acilde sıra bekliyorum. Benim acele etmeme gerek yokmuş ki. En az bir bu kadar daha bekleyeceğim herhalde.

  • belkider  (08.08.15 17:22:11)
gitmelisin, pas şakaya gelmez allah korusun.

edit: gitmişsin zaten, e o zaman geçmiş olsun şimdiden
  • selam  (08.08.15 17:41:36 ~ 17:42:51)
Anında öleceksin demedik ki abi. Aşı olmazsan kötü olabilir dedik. Neyse geçmiş olsun hadi.

  • ufukcel  (08.08.15 18:09:57)
bekliyorum acele etmeme gerek yokmuş vs diye laf etme arkadaşım acil orası senin durumun acil mı? değil kanamadan vs ölecek değilsin o yüzden bekletirler normal

  • gomugomunoo  (08.08.15 19:06:53)
aşımı oldum çivi batan yere pansuman yaptılar, eve geldim. eve geleli çok oldu. cevap veren herkese teşekkür ederim.

hastane de bekleme meselesini bilerek yazdım. gerçekten işim acil iken bile en az 10 dk bekliyorsun. ayakta zor duracak halde iken acile gittiğim zaman da 15 dk beklemiştim. bu iş hep böyle işliyor malesef.
  • belkider  (08.08.15 19:45:43)