dota ve vınn sorusu

evimizdeki bağlantının sorunu nedir bilmiyorum ama zaman zaman çok lag yapıyor. oynanmıyor oyun. 2000'e falan vuruyor ping. bazen kaymak gibi 90'da gün boyu, bazen saçmalıyor. daha 3 ay var, idare edemem anne. sorun bağlantı kaynaklı ondan eminim, başka evlerde denedim bir şey olmuyor. bizimkisi sorunlu. ve ne yaptıysak çözemedik. sorularım şunlar,

1) 45-50 dakika süren ortalama bir doto oyununda ne kadar download/upload yapıyoruzdur?

2) vınn tarzı herhangi bir aparatla doto oynama şansım var mı? sadece dota için kullanacağım. gireceğim mesela 6-7 oyun neyse oynayacağım, sonra çıkaracağım zımbırtıyı. yeter mi, yetmez mi?

bildiğim kadarıyla bu cihazlar 4-5gb'lık oluyor sadece, 2-3 oyunda dolar herhalde bu... ayrıca ping ne kadar olur vınn'da onu da bilemiyorum.

duyurunun interlek uzmanları ne diyor bu işe? ne yapayım ben, nerelere gideyim? la tek eğlencem bu benim ya.

dotada bir oyun ortalama 80mb veri harcıyor. 4gb kotalı bir internette 51 oyuna eşittir

  • masa penisi  (05.03.15 22:46:30)
turkcell vınn 6gb imiş ve kotayı aştığında duruyormuş otomatik. 29,90 mı ne diyor fiyatına da. şahane. peki ping nasıl olur acaba? turkcell vınn'ı ve dotası olan birisi direkt kendisi test edebilir mi rica etsem? 150'nin altında olacaksa işimi görür bu ya.

  • what is love  (05.03.15 22:50:08)
istanbulda mı yaşıyorsunuz?

  • masa penisi  (05.03.15 22:53:28)
yaptık yaptık her şeyi yaptık, bir şey de görünmüyor ki. tam düzeldi diyorum, bir hafta sorunsuz oluyor sonra hop tekrar aynı şey. öğrenci evindeyim, sonradan geldim ben şimdi tüm hattı söküp atalım başka firmaya geçelim falan da diyemiyorum çocuklara. onların oyunla moyunla işi olmadığı için kafaları rahat tabii. bu arada torrentten dolayı falan değil problem. onlar evde yokken de saçmaladığı oluyor bazen.

@masa penisi, istanbul'dayım evet.
  • what is love  (05.03.15 22:57:03)
cep telefonunuzu modem olarak ayarlayıp usb kablosuyla bilgisayara bağlayın,mobil veri paketi kullanarak oyuna girin. 3g modem ile aynı şey. eğer düzgün oynanıyorsa 3g modem ile de aynı şekil oynarsınız. ayrıca windowsta %20lik bandwith sınırı mevzusu var onu araştırıp kaldırın biraz rahatlar. vpn de kullanabilirsiniz lag düşürmek için.

  • masa penisi  (05.03.15 22:59:44)
hattım avea, internet 2gb'tan sonra bilmem kaç kbps'e düşüyor... ilk 2 gb'ta dediğiniz gibi bayağı rahat o ama sonra oynanmıyor. ayrıca cep telefonundaki interneti cep telefonu için de kullanmam gerekebiliyor, yani 2gb genelde 8-10 gün bile dayanmaz. ama bunu pek denememiştim aslında bir test edeyim.

  • what is love  (05.03.15 23:04:18)
tamamen telefona bağlı kullanın demiyorum sadece 3g modemle nasıl oluyor görmek için 1-2 oyun atmanız için demiştim. turkcell turbo 3g alırsanız kafanız rahat olur

  • masa penisi  (05.03.15 23:07:16)
Açıkçası vınn'ın kalitelisini alırsan sanırım speedtest sonuçlarında ping 50-60 arası gelir, en azından telefonda ben en iyi 52 gördüm, 21 mbit hız alıyorum yoğunluk yoksa.
Adsl'de speedtest'te 16-17 ping yakalamalısın normalde.

Fakat bulunduğun bölge önemli, mesela alışveriş merkezi olan bir yerse hafta sonu internete doğru düzgün bağlanamayabilirsiniz yoğunluktan.
  • atom karincanin torunu  (05.03.15 23:35:24)
daha önce de dota oynayan birilerine önermiştim burada ve çok işlerine yaramıştı. umarım senin de işine yarar;

www.cfos.de

ayrıca dnsi
8.8.8.8
195.241.77.53 olarak değiştir.
  • cetoxim  (05.03.15 23:47:43)
bana önermiştin :) yok olmuyor, bu evde artık büyü mü var başka bir şey mi bilmiyorum ama yok işte. neyse 3 ay kaldı idare edeceğiz.

  • what is love  (05.03.15 23:51:35)
arkadaşların evde yokken de sıkıntı oluyorken bilgisayarları açık mı oluyor kapalı mı?

  • sta  (05.03.15 23:58:02)
kapali kapali. ya onlar yuzunden olsa anlarim zaten, bu cok duzensiz. bir hafta olmuyor mesela bazen adamlar sabah aksam evdeyken bile. torrent veya o tarz bir seyden kaynaklansa anlarim. cok fazla dalgalaniyor bu.

  • what is love  (06.03.15 01:06:42)