KADINLARA - İlk aşkınızı unuttunuz mu?

Gönül sorusu değil istatistik.
İyi yada kötü ayrıldığınız ilk aşkınızı unuttunuz mu?

Evli bekar yalnız dul belirtirseniz daha sağlıklı olur.

Bekar - Böyle sorular dışında aklıın ucuna gelmiyor. "Bence artık sen de herkes gibisin" gibi bile değil; yaşayan bile ben değilmişim gibi. Kaç yüz yıl önce bir film izlemişim de, ondan belirli belirsiz bazı sahneler hatırlıyormuşum gibi.

Edit: Şimdi "Bir şeyler hissedeyim" diye kastım, olmadı, olmuyor. Zaten daha sonra da görmüşlüğüm var, umrumda olmadı.
  • aychovsky  (02.03.15 11:40:22 ~ 11:57:51)
Çok ilginç, savunma mekanizması demek ki

  • Frederick Co  (02.03.15 11:41:18)
aşk kavramı yaşla değişiyor bence. Yani gençken ölüp bittiğim insanlarla ilişkime bugünden bakınca çok da aşkmış gibi gelmiyor. Soruya gelecek olursak, unutmak ne anlamda tam olarak? Yani birlikte olduğum herkesin kalbimde iyi bir yeri vardır ama hiçbirini aşkla ya da dostça sevgi dışında bir duyguyla hatırlamıyorum.

Evliyim.
  • whoosie  (02.03.15 11:41:58 ~ 11:42:11)
unuttuk kardeş. ondan sonra gelenler daha sağlam ağzımıza sıçtı, ilkini düşünecek hal kalmadı.

(boşanık) (kendi kendini açıklıyor tabii)
  • kül  (02.03.15 12:00:50)
bekar. ben unutmadım. bence zaten unutulmaz. insan nasıl ki ilk gerçek dostunu, ilk sevgilisini, ilk öpücüğünü vs. unutmuyorsa, bu hiç unutulmaz. önemli olan dramatize edip olayı kronikleştirmemek.

  • dessy  (02.03.15 12:11:11)
'ilk askim kimdi ki?' diye bir an dusunmeme sebep oldu bu soru, o derece unutmusum. bunu kasten de yapmadim. kendi kendine oldu.

bekarim bu arada.
  • fraise  (02.03.15 12:19:57 ~ 13:04:18)
sen sorana kadar aklıma bile gelmiyordu. sorunca da bir düşündüm anca öyle geldi aklıma.
evliyim.

  • sta  (02.03.15 12:28:47)
Bekar. Unuttum. Unuttugumu fark edince baya İlginç gelmisti.

  • rayde  (02.03.15 12:32:55)
llk aşkım yok. ilk sevgilimi diyorsan unuttum. bekar.

  • damdanakan  (02.03.15 13:03:35 ~ 13:03:51)
Genel anlamda evet. Bazen bir "allah belanı versin!!!" modu geliyor ama çok nadir. Onun için de sebeplerim var.

  • devilred  (02.03.15 13:14:21)
7 yıllık sevgilimle parmağımda yüzük varken ayrıldım. başka birine aşık oldum. iyi ki de olmuşum.

unutulur.
  • benaslinda  (02.03.15 13:56:24)
benim için öyle bi ilk aşk kavramı yok, ilk aşk tanımına göre ilkokulda ''ee ben sana aşık oldum'' dediğim kişi ise hiçbir şey ifade etmiyor.
ilk sevgili desen yine ortaokulda ergence sevgili olduk deyip , sevgililik ile alakası olmayan kişiler geliyor aklıma.
ilk ciddi ilişkiye kadar arada epey bir çocukluk dönemi geçince ilk aşk kavramı hollywood romantizmi sevenler tarafından uydurulma abartılmış bir balon bence :)

bekar
  • neferkitty  (02.03.15 14:25:33 ~ 14:26:33)
İlk kelimesi işi bozuyor ilk aşkım haliyle ilkokul çağıma denk geliyor o yaşlardaki aşk kavramı da çok farklı

  • esmeralda  (02.03.15 14:31:35)
Unutmadım, öyle güzel bir çocuktu, öyle tatlıydı ki.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (02.03.15 14:37:11)
Unutmadım, beraber geçirilen 5 sene var. O yüzden unutabileceğimi sanmıyorum ama onsuz hayata alışılıyor tabii. Ayrılmayı ben istemiştim, şimdi gelse tekrar birlikte olalım dese kabul etmem ama yine de ara ara yaşanmışlıkları özlüyorum. Bekarım.

  • marla is in my head  (02.03.15 15:00:36)