Babamın Böbreğinde Taş / Kum Çıkmış. Ne yapmak Lazım?

Arkadaşlar babamın böbreğinde taş / kum var dedi doktor ; çok ağrı çekiyor.

Tedavi için çözüm öneriniz var mı ?

Su ve limonlu su dediler ama belki öneriniz vardır diye sizlere sormak istedim.

h2so4@outlook.com

ağrı için yapacak fazla bir şey yok açıkçası. ağrı kesici iğneler ve buscopan gibi kas gevşetici ilaçlar ile ağrının azaltılması sağlanır ancak bunlar doktor kontrolünde yapılır. doktor illa ki vermiştir ilaç. onları doktorun söylediği kadar kullanmalı. ağrı olduğu zaman sıcak su dolu küvete yatmak da ağrıyı az da olsa dindiriyor.

epey su içmeli. maydanoz da iyi oluyor. ben sürekli merdiven inip çıkardım. basketbol oynardım, denize girerdim. hareketli sporlar da yapmalı yani yapabiliyorsa.
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (22.02.15 14:44:08)
Sicak su torbasi, hareket, bol bol su.

  • thracian  (22.02.15 15:26:30)