ücret iadesini yapmayan firma

arkadaşlar online alışveriş yaptım yerli bir giyim firmasından.
iki hafta geçti, teslim etmediler.
ben de siparişi iptal ettim.
güç bela "siparişiniz iptal edilmiştir" diye bir mail geldi. paranız 3 gün içinde yatacak dendi ama hiç de öyle olmadı.
bir hafta sonra müşteri hizmetlerine yine acayip zorlanarak (telefonları açmıyorlar) ulaştım, bugün yatırıldı dediler.
aradan 2 hafta geçti, bu arada kredi kartı ekstresi de geldi ve ben yapmadığım bir alışverişin ilk taksidini ödemiş bulundum.
şimdi ne yapmalıyım? bu adamları korkutup paramı yatırmaya yönlendirecek anahtar kelime nedir, bilenler yardımcı olursa sevinirim.
son derece bilinen bir mağazanın online satış platformunda bu rezaletin olması inanılmaz bir şey.

aslında şöyle, kredi kartı ve taksitli bir durum söz konusu ise - işletme bu işlemi iptal eder. bunun kartınıza yansıması 3 ila 10 iş günüdür ki bu da banka ile sizin aranızdaki süreç. sonra o taksitli tutarlar böldüğünüz taksit adedi ve tutarınca karta iade edilir. bununla ilgili olabilir diye düşünüyorum son derece iyi niyetimle..

  • mrvengeance  (26.01.15 11:03:56)
@mrvengeance toplamda 1 aydır yatırmalarını bekliyorum ve yapmadığım alışverişin 2. taksidini ödemiş durumdayım.

  • locococo  (26.01.15 11:08:28)
Alışverişten sonra 30 gün dolduktan sonra firmaya mesafeli satış sözleşmesinin gereklerini yerine getirmediği için paranın hemen geri yatırmalarını talep edebilirsiniz, aksi takdirde yasal işlem başlatacağım diye tehdit edebilirsin.

Bir de istersen bankaya ürünleriniz teslim edilmediği için dolandırıcılık olarak ters ibrazda bulunabilirsiniz.
  • atom karincanin torunu  (26.01.15 11:34:11)