uyku

arkadaşlar sorun uykumda. öğrencilik yıllarımda çok uyumazdım, sabahları dersim olduğu vakit kalkardım haftasonları ise saat 4-5 gibi yattığım için 10-11 gibi kalkardım. bazı günler hiç uyumasam da sabah bir yarım saatlik afallama sürem olurdu ama sonra o da geçerdi hiç aramazdım uykuyu. hatta o akşamlar yine geç saatte uykum gelirdi. anlayacağınız uyku bağımlılığım yoktu hiç. hatta fazla uyuduğum zamanlar kendime gelmem uzun sürerdi, az uyuduğum zaman ise daha dinç olurdum. (az uykudan kastım 4-5 saat)

şimdilerde ise durum değişik. uyanamıyorum bir türlü sabahları akşam yatasım gelmiyor çok zorluyorum kendimi, sabahları ise uyanamıyorum bir türlü. hep geç kalıyorum işe o değil yeni olduğum için ses eden yok, ses gelmeyince ben daha çok uyumaya başlıyorum. bunun sıkıntısını geçtim ben böyle çok fazla uyumaya başlayınca kendimi iyi hisstmemeye başladım. günde 9 saat uyumaya başladım ama hala uykumu almamışım gibi. kalkamıyorum, kalksam da yataktan çıkasım gelmiyor tekrar uyuyorum.

bir not daha sabah 6-7 gibi kendiliğimden uyanıyorum, ama kalkasım gelmiyor o zamanda daha işe vakit var diyerek bir daha dalıyorum ve 3 saat sonra uyanamıyorum.

bunların dışında herhangi sistemik bir rahatsızlığım yok, uyku apnesi yok, sigara var, yorgunluk çok yok, işimi az çok seviyorum o yönden kalkmamazlık etmiyorum. depresyon ise bir iki ay evvel vardı atlattım o dönem dahi bu kadar uyumuyordum.

bir fikri olan varsa anlatsın, ne yapayım ne edeyim de şu uykumu azaltıp eskisi gibi mutlu mesut yaşayayım. neden kalkamıyorum sabah?

baktım da bir kişi ms filan demiş bir de bunun sebebi vitaminsizlik olmayabilir. tüm değerler normal zira. ekstra yükleme gerekiyorsa bu sıkıntı doğurmaz mı insana? sorun yorgunluk filan değil çünkü, hatta grip dahi olmam kolay kolay, bu sorunda yeni başladı. neyse bakalım en azından bir denesem olur gibi, kullanıp görürüm etkisini.

  • civcivlere buyuk atan adam  (21.12.14 22:01:58)
Modiodal kullanicaksin. Depresyon esnasinda ve sonrasinda beynin uyku taraflarinda(tibbi ismi gelmedi aklima) sikinti oluyor.uyusuklugu gecirip uykuyu duzene sokuyor bu.ilac. Bir dr a gorun ve bunu yazdirmani tavsiye ederim

  • Recaptchalar  (21.12.14 22:32:20)
deneyelim bakalım o halde. çok sağ olun önerileriniz için hangisi tutarsa ona benden bolca dua.

  • civcivlere buyuk atan adam  (21.12.14 22:40:28)